ساخت خودروی مرسدس بنز برای حمل کالا

   
نام نویسنده:
 شنبه 20 شهریور 95 ساعت: 14:45:00

«ویژن ون مرسدس بنز» (Mercedes-Benz Vision Van) در واقع همه فرضیات ما را درباره ون‌ها تغییر می‌دهد. پیشرانه این ون کاملا الکتریکی است و موتور آن ۷۵ کیلووات (معادل ۱۰۰ اسب بخار) توان خروجی و ۲۶۹ نیوتون متر گشتاور نیرو تولید می‌کند. حداکثر سرعت این خودرو در زمان فعال بودن سیستم محدود کننده سرعت حداکثر ۸۰ کیلومتر بر ساعت  است، اما با غیرفعال کردن این سیستم ایمنی سرعت آن به ۱۲۰ کیلومتر هم می‌رسد.

مرسدس برای بخش پشتی ون و نگهداری بار طرح ویژه‌ای را پیاده کرده است. برای اینکه  بسته‌های بیشتری در این ون جا بگیرد یک سیستم خودکار طراحی شده که قفسه‌های طراحی شده را پر و خالی می‌کند و بار را به دست کاربر خود برای تحویل می‌رساند. بسته‌ها در قفسه‌هایی قرار می‌گیرند و می‌توانند بدون دخالت انسان بیرون کشیده می‌شوند. کل این سیستم قابلیت کنترل از راه دور و به وسیله اینترنت  را هم دارد که می‌تواند مورد استفاده بخش توزیع شرکت‌ها قرار بگیرد.

یکی دیگر از خصوصیات این ون همراه داشتن پهپاد یا همان هواپیمای بدون سرنشین است. این خودرو دو پهپاد روی سقف خود به همراه دارد که می‌توانند بار دو کیلوگرمی را تا  مسافت ۱۰ کیلومتر حمل کنند.  در نقاطی که ون نمی‌تواند به محل دقیق تحویل کالا برسد یا ترافیک بسیار سنگینی وجود دارد که در برنامه تحویل کالا اخلال ایجاد می‌کند این پهپادها بسته مشتری را به او می‌رسانند و به روی ون باز می‌گردند.

منبع: دیتا لینک

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید