راه اندازی نسل چهارم اینترنت ثابت ایران توسط نوکیا

   
نام نویسنده:
 پنجشنبه 25 شهریور 95 ساعت: 10:45:00

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ در سفر وزیر ارتباطات و هیات همراه به فنلاند، یک کنسرسیوم ایرانی دارنده فرکانس TDD-LTE با شرکت نوکیا برای گسترش این تکنولوژی در ایران قرارداد بستند.

یک ماه پیش کنسرسیومی با سهامداری عمده شرکت‌های شاتل، های‌وب، پیشگامان کویر یزد و آسیا‌تک مزایده سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی شوند برای فرکانس TDD-LTE را برنده شد.

شرکت‌های دارنده مجوز ارتباطات ثابت (FCP) می‌توانند برای ارائه سرویس بر بستر TDD-LTE از امکانات شبکه این کنسرسیوم استفاده کنند.

این تفاهم بین مدیرعامل نوکیا و رئیس هیات مدیره یک شرکت FCP عضو در کنسرسیوم  فرکانس TDD-LTEبه امضا رسید.

به گفته محمدحسن شانه ساز زاده رئیس هیات مدیره شاتل و امضاکننده این قرارداد، قرار است براساس این تفاهم‌نامه از دانش فنی و راهکارهای نوکیا برای ارائه سرویس TDD-LTE در کشور استفاده شود. شرکت نوکیا با داشتن 114 هزار نیرویی انسانی و 27 میلیارد یورو درآمد سالانه یکی از مطرح‌ترین شرکت‌های دارنده دانش فنی درزمینه شبکه موبایل است.

شانه ساز زاده گفته: با کمک فناوری TDD-LTE فارغ از بستر کابل مسی، شرکت‌های اینترنتی امکان ارائه سرویس‌های اینترنت وایرلس با سرعت‌بالا تا سقف 150 مگابیت بر ثانیه را خواهند داشت که براساس برنامه کنسرسیوم، خدمات بر بستر این شبکه جدید تا 6 ماه آینده در شهرهای بزرگ کشور و به‌صورت عمومی در اختیار کاربران نهایی قرار خواهد گرفت.

 

منبع: سایبربان

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید