۱۰ رمز موفقیت کارآفرینان از زبان لئوناردو دی‌کاپریو

   
نام نویسنده:
 شنبه 27 شهریور 95 ساعت: 19:45:00

دی‌کاپریو حامی محیط زیست است و به بنیادهای محافظت از محیط زیست و خیریه‌ها کمک مالی اهدا می‌کند. در سال 2007، او اولین فیلم مستند بلند خود را تحت عنوان "یازدهمین ساعت" منتشر کرد که فیلمی هیجان‌انگیز و الهام بخش در مورد روند تاثیر زندگی کنونی بشر بر شرایط زیست محیطی کره زمین است. این مستند شامل گفتگو با بیش از 50 کارشناس جهانی و اندیشمند و صاحب نظر در حوزه مسائل زیست محیطی می‌باشد و راهکارهایی در آن ارائه شده که می‌توانند زمین و بشریت را نجات دهند.

حال ببینیم رمز موفقیت از نگاه این بازیگر معروف و با استعداد چیست:
1- نحوه برخورد شما با "شکست" بسیار مهم است

دی‌کاپریو با وجود استعدادی که داشت، بارها و بارها شکست را تجربه کرد. او می‌توانست مانند بسیاری از هنرپیشه‌ها در گذشته هنگام روبرو شدن با نقش‌هایی که به او پیشنهاد می‌شدند، شکایت کند یا حتی بسیار عصبانی شود. ولی او هرگز یکبار هم این کار را نکرد. در عوض این هنرپیشه با استعداد سعی می‌کرد تمرکزش را روی یافتن نقش‌ بزرگ بعدی بگذارد. زندگی چالش‌های بزرگی را پیش پای شما می‌گذارد. این که واکنش شما در برابر موقعیت‌های دشوار چیست، نشان می‌دهد که چقدر خوب توانسته‌اید از پس آن‌ها بربیایید  تا به اهداف دلخواهتان برسید.
2- متفاوت باشید

امروزه شبیه شدن یک چیز بسیار عادی است. اگر می‌خواهید آیندگان شما را به خاطر بسپارند، باید متفاوت از دیگران باشید. آیا نقش‌های دی‌کاپریو را در " از گور برگشته"، "تایتانیک" و "گرگ وال استریت" به خاطر می‌آورید؟ نقش وی در تمامی این فیلم‌ها بسیار متفاوت بود. اما این که او توانسته خودش را با این نقش‌های متفاوت سازگار کند، حیرت‌آور است.

3- موفقیت یک هدف نیست؛ یک سفر است

  از فیلم‌های ناموفق گرفته تا فیلم‌های بسیار پرفروش، دی‌کاپریو در قلب همه‌ آن‌ها جای دارد. او بازیگری را از 19 سالگی آغاز کرد و امسال این بازیگر 40 ساله پس از 21 سال تلاش و البته صبر و انتظار توانست برنده اسکار شود در حالیکه بحث‌ها بر سر آن است که او مدت‌ها پیش باید این جایزه را می‌گرفت. بسیاری از فیلم‌های وی جزو موفق‌ترین‌ها هستند و فقط چندتایی فیلم ناموفق در کارنامه کاری خود دارد. زندگی هم به همین شکل است، اکثر افراد موفق این حقیقت را می‌دانند و به تلاششان ادامه می‌دهند تا به بهترین‌‌ها برسند. مهم نیست چقدر با استعداد یا توانا هستید، موفقیت شب‌هنگام به سراغ شما نمی‌آید.
4- زیاد در منطقه امنتان نمانید

دی‌کاپریو یکی از باذوق‌ترین و با استعدادترین هنرپیشه‌های هالیوود است. او می‌تواند نقش یک مرد بسیار بد، یک تاجر پرخاشگر، یک جوان رومانتیک یا یک جنگجوی خشن را به خوبی بازی کند. اسکار امسال وی حاصل ساعت‌ها، روزها، هفته‌‌ها، ماه‌ها و سال‌ها تلاش او در عرصه بازیگری بوده است. این که خود را در موقعیت‌ها ناآشنا قرار دهید، می‌تواند ترسناک و نامطمئن باشد، اما فرصت‌های بیشتری را در مقایسه با زمانی که در منطقه امن خود می‌مانید در اختیارتان قرار می‌دهد.
5- اعتماد به نفس بهترین ساز و برگ است

اعتماد به نفس به این معنی  نیست که " آن‌‌ها مرا دوست دارند"،  بلکه به این معنی است که" من خوب هستم حتی اگر آن‌ها این طور فکر نکنند". اعتماد به نفس شما را جذاب می‌کند و شخصیت خوشایندی به شما می‌بخشد. اما نکته اینجا است که اعتماد به نفس خریدنی نیست باید آن را با ایمان به خودتان و قابلیت‌هایتان بدست بیاورید.
6- قدرشناس باشيد

وقتی مصرف‌کنندگان جدیدی پیدا می‌کنیم و به نقطه رشد و ترقی می‌رسیم، اين آمادگی را پیدا می‌کنیم که یکی از مهمترین بخش‌‌های موفقیت خود یعنی مخاطبانمان را فراموش کنیم. از آنجایی که ممکن است کسب و کارتان به سرعت به مرحله رشد و شکوفایی برسد، احساس می‌کنید خودتان آن را بدست آورده‌اید و بعد از موفقیتتان لذت می‌برید.از مشتریان خود غافل می‌مانید از آن‌ها تشکر نمی‌کنید. و آن‌ها متوجه این موضوع می‌شوند. و به محض آن که مشتریان این احساس را داشته باشند، شما نه تنها آنان را از دست می‌دهید، بلکه فرصت آن که این مصرف کنندگان سفیران و مبلغان استارتاپ شما باشند را نیز از دست خواهید داد.

7- بهترین کار را برای طرفداران و کاربران خود انجام دهید

لئوناردو دی‌کاپریو همیشه قدردان طرفدارانش است. او سعی می‌کند کارهای فوق‌العاده‌ای را ارائه ‌دهد. اگر یک کارآفرین هستید، باید همیشه دنیا را از چشمان مصرف کنندگان خود ببینید. این که به چه چیزی نیاز دارند، چگونه می‌توانید کمکشان کنید، این که با چه تغییراتی می‌توانید آن‌ها را خوشحال نمایید.
8- همیشه لبخند به لب داشته باشید

وقتی لئوناردو اسکار نگرفت قاعدتاً باید کنترلش را از دست می‌داد و ناراحت می‌شد، اما او لبخند زد و عصبانی نشد، این رفتار وی بسیار قابل توجه است. زندگی کسب و کارهای نوپا مانند ترن هوایی است، هرگز نمی‌دانید که پیچ بعدی کجا است. فقط سوار می‌شوید و منتظر بهترین‌ها هستید.
9-  بهانه‌گیری نکنید

بهانه‌ای که اکثر آدم‌ها دارند این است که "وقت نداریم". اما همیشه باید برای چیزهایی که برای شما مهم هستند، وقت پیدا کنید. همه چیز به نگرش، اولویت‌بندی‌ها و شور و اشتیاق شما برمی‌گردد. کسانی بهانه‌گیری می‌کنند که هدف مشخصی ندارند. برای آینده‌ای درخشان سرمایه‌گذاری کنید. با بهانه‌گیری به جایی نمی‌رسید.
10- کاری که می‌کنید را دوست داشته باشید

"من آنچه را که انجام می‌دهم، واقعاً دوست دارم. می‌دانم که هر حرفه‌ای زودگذر است و زمانی می‌رسد که من فرصت‌هایی که امروز در اختیار دارم را دیگر نخواهم داشت، بنابراین نهایت استفاده را از آن‌ها خواهم کرد." از دست دادن اسکار باعث نشد که دی‌کاپریو از یافتن و ساختن فرصت‌های بزرگ بعدی دست بردارد. وقتی ایده و هدف داشته باشید، از دست دادن و باختن بی‌معنی است.

منبع: shabakeh-mag

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید