داروی کنترل فشار خون توسط محققان کشور رونمایی شد

   
نام نویسنده:
 یکشنبه 28 شهریور 95 ساعت: 13:15:00

 به گزارش راسخون به نقل از مهر ، متخصصان داخلی شرکت داروسازی دکترعبیدی دارویی با نام تجاری «والزومیکس» را برای کنترل فشار خون تولید کردند.این دارو از جمله داروهای قلبی و عروقی است که در دسته داروهای ضد فشار خون جای دارد.  

والزومیکس از ترکیب دو داروی کنترل فشار خون آملودیپین و والسارتان تولید شده است.این داروی ترکیبی برای بیمارانی تجویز می شود که با مصرف یک دارو درمان نشده اند یا آن دسته از بیمارانی که به دلیل درجه بیماری به تشخیص پزشک باید از همان ابتدا از دو یا چند دارو استفاد کنند.

والزومیکس به شکل قرص روکش دار و در دو دوز ۵.۸۰ و ۵.۱۶۰  میلی گرمی تولید می شود. هر قرص این دارو شامل ۵ میلی گرم آملودیپین و ۸۰ یا ۱۶۰ میلی گرم والسارتان است.مصرف داروی والزومیکس به دلیل کاهش هزینه های درمانی، سهولت مصرف (ترکیب دو دارو با یکدیگر و مصرف تنها یک قرص) و همچنین عوارض جانبی کمتر نسبت به درمان های تک دارویی، باعث رضایت بیشتر بیمار و پذیرش راحت تر دارو می شود.

اثربخشی ترکیب آملودیپین و والستارتان در مطالعات متعددی به اثبات رسیده است.این دارو برای تمامی زنان و مردانی که همزمان مبتلا به سایر بیماری ها و مشکلات زمینه ای نظیر دیابت یا چاقی هستند و همچنین برای تمامی رده های سنی قابل تجویز است.

منبع: راسخون

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید