احتمال سرمایه‌گذاری اپل در واقعیت افزوده

   
نام نویسنده:
|
دسته بندی:
|
به تازگی گزارش‌هایی منتشر شده که نشان می‌دهد شرکت اپل روی فناوری واقعیت افزوده تمرکز کرده و در حال سرمایه‌گذاری در این عرصه است.

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ تیم کوک، مدیرعامل شرکت اپل، به‌تازگی در زمان انجام یک مصاحبه اعلام کرد: «دو فناوریو واقعیت افزوده وجود دارد که هر دوی آن‌ها شگفت‌انگیز هستند؛ اما از دیدگاه من واقعیت افزوده موضوع بزرگ‌تر و جذاب‌تری است. این فناوری به ما اجازه می‌دهد در حالی که نشسته‌ایم، در کنار یکدیگر حضور پیدا کرده، با هم صحبت کنیم و بتوانیم یکدیگر را ببینیم.»
تیم کوک در گذشته نیز به دفعات در مورد دو فناوری یاد شده صحبت کرده است. وی در ماه اگوست سال 2016 به صورت غیرمستقیم تأیید کرددر حال تحقیق روی واقعیت افزوده است. از طرفی به نظر نمی‌رسدفناوریرا کنار گذاشته باشد. مدیرعاملگفت: «واقعیت مجازی باعث می‌شود کاربران یک تجربه‌ی عالی به دست آورند؛ اما از نظر تجاری، این فناوری احتمالاً موردتوجه زیادی قرار نگیرد. از طرفی این فناوری در زمینه‌های آموزشی و بازی‌های ویدئویی از ظرفیت بالایی برخوردار است.»
تیم کوک با اظهارنظر در مورد فناوری واقعیت ترکیبی (Mixed-reality)گفت: «ما فکر می‌کنیم این نوع فناوری‌ها فرصت بزرگی را برای شرکت و مشتری‌های آن‌ها فراهم می‌کنند؛ بنابراین روی آن سرمایه‌گذاری می‌کنیم.»
شرکتدر زمان معرفی7 (iPhone 7) نیز، نسخه‌ای از بازی واقعیت افزوده‌ی پوکمون گو (Pokemon Go) را برای ساعت هوشمند جدید خود معرفی کرد که بیان‌گر فعالیت این شرکت در واقعیت افزوده است.
به‌علاوه گزارش‌هایی وجود دارد که نشان می‌دهد شرکتاز ابتدای سال 2016، افرادی را برای کار رویو واقعیت افزوده استخدام کرده است. این گزارش زمانی منتشر شد کهشرکت تازه تأسیس فلایبای مدیا (Flyby Media) را خرید.
با وجود این کههنوز فعالیت روی واقعیت افزوده را به‌طور رسمی تأیید نکرده است؛ گزارش‌های بالا نشان می‌دهد این شرکت احتمالاً در حال کار روی این فناوری است و در آینده‌ی نزدیک سخت‌افزارهای جدید خود را معرفی می‌کند.

منبع: سایبربان

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید