ورود شرکت‌های دانش‌بنیان هوایی به بازارهای بین‌المللی

   
نام نویسنده:
 چهارشنبه 31 شهریور 95 ساعت: 16:15:00

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی با کمک شرکت توف‌نورد ایران – آلمان و بر اساس مقررات بین‌المللی صنعت هوایی، سازمان هواپیمایی کشوری و مرکز ملی استاندارد برای اولین بار در کشور با برگزاری ۴ دوره آموزشی تحت قالب یک دوره آموزشی به صورت همزمان و منسجم، زمینه ورود محصولات دانش‌بنیان هوایی به بازارهای بین‌المللی را فراهم می کند.

این دوره های آموزشی در راستای زمینه‌سازی ورود محصولات دانش‌بنیان هوایی به بازارهای بین‌المللی و پیوستن شرکت‌های فعال در صنعت هوایی ایران به زنجیره تامین و همکاری‌های بین‌المللی، اجرایی‌سازی طرح «استقرار گواهینامه‌های سازمانی و استانداردسازی محصولات هوایی» در سطح شرکت‌های دانش‌بنیان هوایی و هوانوردی و در قالب سیاست‌های حمایتی ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی، در دستور کار این ستاد قرار گرفته است.

چهار دوره آموزشی شامل آشنایی با مفاهیم و الزامات PART ۲۱، آشنایی با سیستم مدیریت کیفیت  ISO۹۰۰۱:۲۰۱۴، سری استاندارد هوایی AS۹۱۲۰,AS۹۱۱۰,AS۹۱۰۰ و همچنین  آشنایی با مفاهیم و الزامات PART ۱۴۵ می شود.

این دوره‌های آموزشی نیمه اول مهرماه سال جاری و با هدف ارتقای توانمندی شرکت‌های فعال در صنعت هوایی، مشارکت در طرح‌های کلان ملی کشور و ایجاد همکاری‌های مشترک منطقه‌ای و بین‌المللی برگزار می‌شود و سعی در آماده‌سازی شرکتهای دانش‌بنیان زیر مجموعه ستاد برای صدور گواهینامه‌های بین‌المللی و کسب مجوزهای مورد نظر برای محصولات تولید داخل دارد.

از جمله مخاطبان این دوره مدیران عامل و نمایندگان شرکت‌های هوایی و مسوولین سازمان‌های دولتی هستند و این دوره با حمایت هفتاد درصدی در نیمه اول مهر ماه برگزار خواهد شد.

 

منبع: mehrnews

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید