فروش آیفون‌های قاچاق با قیمت بالا در نمایندگی‌ها

   
نام نویسنده:
|
دسته بندی:
|
آیفون‌های جدید ۷ و ۷+ به صورت قاچاق در کشور عرضه می‌شود و حتی نمایندگی‌ها نیز آنها را ارائه می‌کنند.

به گزارش ايسنا، در حالی که قرار بود با ارائه مجوز ثبت سفارش تلفن‌های همراهبا برند تجاری APPLE به نمایندگی‌های درخواست کننده، از واردات قاچاق این محصول جلوگیری به عمل آید، اما نه تنها محصولات جدید(۷‌و+۷) به صورت قاچاق در خرده‌فروشی‌ها عرضه می‌شود، بلکه شاهد عرضه قاچاق این محصولات با قیمتی نجومی توسط برخی نمایندگی‌های دارای مجوز ثبت سفارش هستیم.

در مردادماه سال جاری توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت به منظور ثبت سفارش برای واردات گوشی‌هایبا نشان تجاریبه ۹ شرکت مجوز ارائه شد و به ترتیب طی مدت اخیر تعداد این شرکت‌های دارای مجوز به ۲۵ رسید و این بدان معناست که هم‌اکنون ۲۵ شرکت دارای مجوز ثبت سفارش به منظور واردات گوشی‌هایهستند.

از یکشنبه گذشته (28 شهريور) بود که آیفون‌های ۷ و +۷ به بازار ایران آمد. ورود مدل‌های جدید تلفن‌های همراهبا توجه به تعداد بسیار زیاد متقاضیان این برند با حواشی مختلفی همراه بود از علاقه بسیار زیاد مشتریان برای خرید این کالا از ابتدای امر با قیمت‌های نجومی و سرسام‌آوری که در بازارهای فروش موبایل در تهران وجود داشت تا رسیدن به ارقامی معادل ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان که در اختیار متقاضیان قرار می‌گرفت.

اختلاف فروش قیمت آیفون‌های ۷ و +۷ در سایتبا بازار ایران از دو میلیون تومان شروع می‌شد و تا هشت میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می‌رسید. ارقامی که نشان‌دهنده نبود نظارت در عرضه و فروش این محصول در ایران، وجود حباب اولیه و ارقام کاذب در ابتدای امر و نیز عرضه کالای قاچاق در قلب پایتخت است.

مساله‌ای که مسوولان ذیربط نسبت به آن موضع سکوت پیش گرفتند و هیچ‌گونه برخوردی نه در ظاهر امر و نه در عمق ماجرا انجام می‌شود. گویی همه دست روی دست گذاشته‌اند و نظاره‌گر عرضه تلفن‌های همراه قاچاق۷ و +۷ در بازار هستند. قبل از ارائه محصولات جدید تلفن‌های همراه شرکتبه نظر می‌رسید با توجه به ارائه‌ مجوز به شرکت‌های مختلف در ارتباط با ثبت سفارش واردات تلفن‌های همراهاز ایجاد بازار سیاه این کالاها و نیز حباب اولیه میلیونی قیمت آن جلوگیری شود، اما عدم پیگیری‌های لازم بر این مساله و دست روی دست گذاشتن‌ها باعث شد تا با شکست مجدد در تصمیم‌گیری و نظارت هنگام عرضه محصولات جدید این برند به منظور کنترل بازار همراه باشیم.

عرضه تلفن‌های همراه۷ و +۷ به صورت قاچاق در خرده‌فروشی‌ها دور از ذهن به نظر نمی‌رسید، اما مساله قابل تامل و غیرقابل هضمی که هم‌اکنون با آن مواجه هستیم عرضه تلفن‌های همراه۷ و +۷ به صورت قاچاق توسط برخی نمایندگی‌هاست که از وزارت صنعت، معدن و تجارت مجوز ثبت سفارش واردات تلفن همراهبا برند تجاریرا دریافت کرده‌اند.

چگونگی عرضه و فروش تلفن‌های همراه۷ و +۷ به صورت قاچاق توسط نمایندگی‌هایی که از وزارت صنعت، معدن و تجارت مجوز ثبت سفارش واردات تلفن همراهبا برند تجاریرا دریافت کرده‌اند سوالی است که باید توسط مراجع ذی صلاح از جمله مسئولان وزرات صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف ایران، سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، تعزیرات و نیز ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز نسبت به آن پاسخ داد. این‌که علت شکست در کنترل بازار محصولات جدیددر ایران چه بود و چگونه محصولات این شرکت به صورت قاچاق در خرده‌فروشی و نیز نمایندگی‌هایی که باید به صورت قانونی ضمن ثبت سفارش کالای خود را عرضه و به فروش برسانند به دست مشتری می‌رسد؟

منبع: خبرگزاری مهر

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


 • emad
  2016-10-06 19:21:09

  مسئولین کم سواد و پیرپاتال ایرانی که تعدادشان هم زیاده اصلا از بازار موبایل سر در نمیاورند

  پاسخ دادن
  • مهمان
   2016-10-30 06:06:11

   سلامنه پیر پاتال نیستن خیلی ساده ای بسیار وارد هستن ولی مشکل اینجاست ذینفع هستند!!!یعنی قانونی بیارن چیز دندان گیری بدست نمیاره افتابه خرج لحیمه باید بده به دولت بره!!!خودشون قاچاق بیارن شیتیل میره تو جیب خودش راحت سریع بدون دردسر!!!

   پاسخ دادن
شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید