رقابت برای خرید توییتر

   
نام نویسنده:
 دوشنبه 5 مهر 95 ساعت: 12:00:00

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ البته در میان این شرکت‌ها وریزون که مدتی قبل AOL را هم خریداری کرد، تمایل کمتری به تملک توییتر دارد.

سرمایه توییتر در بازار بالغ‌بر 13.3 میلیارد دلار برآورد شده و انتشار خبر تمایل چهار غول دنیای فناوری برای خرید آن ارزش سهام این شرکت را 22 درصد افزایش داده است.

درگذشته هم چندبار اخباری در مورد تمایل گوگل، مایکروسافت و وریزون به خرید توییتر شنیده‌شده بود. احتمالاً خرید توییتر در قالب پرداخت پول نقد و خرید سهام صورت می‌گیرد.

 Salesforce هم‌اکنون هم حدود نیمی از سرمایه توییتر را در اختیار دارد و اگر بتواند خرید توییتر را نهایی کند باید باقی‌مانده پول را به‌صورت نقد بپردازد. Salesforce برای خرید این بخش از توییتر در شش‌ماهه اول سال 2016 بیش از 4 میلیارد دلار هزینه کرده است.

از سوی دیگر مایکروسافت هم دلایل زیادی برای تلاش به‌منظور خرید توییتر دارد. مایکروسافت قبلاً با پرداخت 26.2 میلیارد دلار لینکداین  را خریده بود و اگر این خرید تازه هم نهایی شود مایکروسافت مجموعه‌ای ارزشمند از شرکت‌های تخصصی که اطلاعات میلیاردها کاربر اینترنت را در اختیاردارند، تحت تملک قرار می‌دهد.

 

منبع: cyberbannews

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید