چگونه آیفون خود را به مودم اینترنت تبدیل کنیم؟

   
نام نویسنده:
|
دسته بندی:
|
آیفون‌های اپل هم مانند گوشی‌های اندرویدی از قابلیت هات‌اسپات (Hotspot) پشتیبانی می‌کنند. هات‌اسپات قابلیتی است که با استفاده از آن می‌توان گوشی هوشمند را به مودم سیاری تبدیل کرد. با انجام این عمل می‌توانید سایر دستگاه‌های هوشمند نظیر گوشی، تبلت، لپ‌تاپ و غیره را به شبکه اینترنت آیفون خود متصل کرده و در هر شرایطی از اینترنت بهره‌مند شوید. اما چگونه می‌توانیم آیفون خود را به مودم تبدیل کنیم؟ در این مقاله قصد داریم که نحوه تبدیل آیفون به مودم با استفاده از قابلیت هات اسپات را به شما عزیزان آموزش دهیم.

پیش از تبدیلبه مودم موارد زیر را در نظر داشته باشید

اشاره به نکاتی خاص پیش از اینکهخود را از طریق قابلیت هات‌اسپات به مودم تبدیل کنید؛ الزامی است. از آنجایی که در اغلب موارد افراد پس از راه‌اندازی اینترنت سیم کارت خود نسبت به تبدیل گوشی به مودم و استفاده از قابلیت هات‌اسپات اقدام می‌کنند، لازم می‌دانیم که دو نکته حائز اهمیت را ذکر نماییم.

نکته اول این است که با تبدیلبه مودم با استفاده از قابلیت هات‌اسپات مصرف داده‌ و حجم بسته اینترنتی شما به شدت افزایش پیدا می‌کند و این امر کاملا طبیعی است. تصور کنید که اینترنت سیم کارتخود را فعال کرده‌اید و حال با استفاده از قابلیت هات‌اسپاتخود را به مودم بی‌سیم تبدیل می‌کنید و سایر گوشی‌ها و لپ‌تاپ خود را به شبکه اینترنت آن متصل می‌نمایید. در این شرایط با توجه به تعداد دستگاه‌های متصل شده و استفاده کننده از شبکه اینترنت مورد نظر، مصرف حجم بسته اینترنتی شما هم افزایش خواهد یافت چراکه دستگاه‌های بیشتری در حال استفاده از بسته اینترنتی سیم کارت هستند.

نکته دومی که باید به آن توجه کنید مربوط به مصرف شارژ باتریاست. با فعال کردن قابلیت هات‌اسپات و تبدیلبه مودم، مصرف شارژ باتری دستگاه افزایش پیدا می‌کند. اگر از اینترنت سیم کارت خود استفاده کرده و از طریق قابلیت هات‌اسپات آن را با سایر دستگاه‌های هوشمندتان اشتراک‌گذاری کنید، میزان مصرف انرژی باتری دستگاه بیشتر شده و عموماشما به شدت داغ می‌شود. استفاده طولانی مدت ازدر این شرایط ممکن است به کیفیت عملکرد باتری آن آسیب برساند، چرا که دشمن اصلی باتری‌های لیتیوم یونی گرما است! بنابراین توصیه می‌کنیم که تا حد امکان برای مدت زمان طولانی ازخود به عنوان یک مودم استفاده نکنید. البته اگر کیفیت عملکرد باتریاز دید شما چندان اهمیت خاصی ندارد، مشکلی در استفاده طولانی بودن از قابلیت هات‌اسپات دستگاه وجود نخواهد داشت.
چگونهخود را از طریق قابلیت هات‌اسپات به مودم تبدیل کنیم؟

برای تبدیلبه مودم باید قابلیتی با عنوان "Personal Hotspot" را درخود فعال کنید. بدین منظور کافی است که مراحل زیر را طی کنید:

وارد بخش تنظیمات یا "Settings"خود شده و سپس گزینه "Personal Hotspot" را انتخاب کنید.

پیش از انجام هر اقدامی، رمز عبور مناسبی را برای شبکه هات‌اسپاتخود تعیین کنید. انجام این عمل با انتخاب گزینه "Wi-Fi Password" امکان‌پذیر می‌شود. پس از تعیین رمز عبور مد نظرتان گزینه آبی رنگ "Done" را انتخاب کنید.

 اسلایدری در مقابل گزینه "Personal Hotspot" قرار دارد. با لمس این اسلایدر و سبز شدن آن قابلیت هات‌اسپات آیفونتان فعال می‌شود. با فعال کردن قابلیت هات‌اسپات آیفون؛ عملا آن را به یک مودم تبدیل کرده‌اید. حال به سه روش مختلف می‌توانید سایر دستگاه‌های خود را به شبکه اینترنتمورد نظر متصل کنید. این سه روش به شرح زیر هستند:

    اتصال از طریق وای‌فای (تبدیلبه مودم بیسیم یا وایرلس): با انتخاب گزینه نخست که با عنوان "To Connect Using Wi-Fi" نمایش داده شده،شما به یک مودم وایرلس یا بیسیم تبدیل می‌شود و هر دستگاه دیگری که از اتصال وای‌فای پشتیبانی کند قادر خواهد بود که به آیفونتان متصل شود.
    اتصال از طریق بلوتوث: در این روش که با عنوان "To Connect Using Bluetooth" مشخص شده،شما از طریق قابلیت بلوتوث به سایر دستگاه‌های پشتیبانی کننده از این قابلیت ارتباط برقرار می‌نماید. به بیان دیگر در این شرایط دستگاه مقصد مد نظرتان از طریق اتصال بلوتوث به شبکه وای‌فایمتصل می‌شود.
    اتصال از طریق کابل USB (تبدیلبه مودم باسیم): گزینه سومی که در بخش "Personal Hotspot"با عنوان "To Connect Using USB" مشخص شده این امکان را فراهم می‌کند تاخود را به یک مودم باسیم تبدیل کرده و با اتصال یک سر کابل USB بهو سر دیگر آن به دستگاه مقصد، آن را از اینترنتخود بهره‌مند سازید.

چگونه از طریق وای‌فای به اینترنتمتصل شویم؟

تصور کنید که گزینه نخست را در لیست موجود انتخاب کرده وخود را یک مودم بیسیم یا اصطلاحا وایرلس تبدیل کردید. در این شرایط با استفاده از هر دستگاه دیگری که از قابلیت وای‌فای پشتیبانی کند می‌توانید به شبکه وای‌فایخود متصل شوید. به عنوان مثال تصور کنید که ما قصد داریم لپ‌تاپ خود را به این شبکه وایرلس متصل نماییم. بدین منظور از نوار ابزار سیستم عامل ویندوز آیکون وای‌فای را انتخاب کرده و سپس در لیست موجود نام "iFono" را انتخاب می‌کنیم که به طور پیش فرض به عنوان نام شبکه وای‌فایتنظیم شده است.

دقت داشته باشید که به منظور اتصال موفقیت‌آمیز به شبکه وای‌فایخود باید رمز عبور صحیح را در محیط سیستم عامل ویندوز لپ‌تاپ خود وارد کنید.
چگونه از طریق بلوتوث به اینترنتمتصل شویم؟

حال تصور کنید که قصد داریم لپ‌تاپ ویندوزی خود را با استفاده از قابلیت بلوتوث به شبکه اینترنتمتصل کنیم. در این شرایط باید مراحل زیر را طی کنید:

ابتدا در نوار ابزار سیستم عامل ویندوز آیکون بلوتوث را انتخاب کرده و سپس بر روی گزینه " Join a Personal Area Network" کلیک کنید

با انتخاب این گزینه، پنجره‌ای مانند تصویر فوق باز می‌شود. از گوشه سمت چپ این پنجره گزینه "Add a device" را انتخاب کنید.

حال باید گزینه iFono را در لیست موجود انتخاب کرده و بر روی "Next" کلیک کنید.

حال یک کد بر روی صفحه نمایشو همچنین لپ‌تاپ شما نمایان می‌شود. این کد باید در دو دستگاه نامبرده شده یکسان باشد. در صورت یکسان و مشابه بودن کدها درخود گزینه "Pair" را انتخاب کرده و در لپ‌تاپ گزینه "Yes" را انتخاب کنید.

منتظر بمانید تا سیستم عامل ویندوز فایل‌ها و موارد نیاز به منظور شناسایی آیفونتان را نصب کند.

پس از نصب فایل‌های مورد نیاز، آیکونی در لپ‌تاپ نمایان می‌شود. بر روی آن کلیک راست کرده و به ترتیب گزینه‌های "Connect Using" و سپس "Access Point" را انتخاب کنید. با انجام این عمل لپ‌تاپ شما از طریق اتصال بلوتوث به شبکه وای‌فای آیفونتان متصل می‌شود.
چگونه از طریق کابل USB به اینترنتمتصل شویم؟

به منظور اتصال به اینترنتاز طریق کابل USB تنها کافی است که یک سر کابل را بهمتصل کرده و سر دیگر آن را به لپ‌تاپ متصل نمایید. حال وارد بخش "Control Panel" لپ‌تاپ شده و سپس به بخش "Network Connections" مراجعه کنید.

مشاهده خواهید کرد که یک کانکشن با توضیحات "Apple Mobile Device Ethernet" در این بخش وجود دارد. با راست کلیک کردن بر روی آن و انتخاب گزینه "Connect" می‌توانید به شبکه اینترنتخود متصل شوید.
کدام روش را انتخاب کنیم؟

انتخاب هر یک از این سه روش به منظور تبدیلبه مودم مزیت‌ها و معایب منحصر به فرد خود را دارند. به عنوان مثال مزیت اصلی اتصال از طریق وای‌فای در سرعت عملکرد آن و عدم محدودیت آزاردهنده تعداد دستگاه‌های متصل شده بهخلاصه می‌‌شود اما عیب این روش مربوط به مصرف بیش از حد شارژ دستگاه و فشار وارد شدن به باتری و داغ شدن آن است.

در سمت مقابل اتصال از طریق بلوتوث نسبت به اتصال از طریق وای‌فای مصرف انرژی یا شارژ باتری کمتری دارد اما سرعت رد و بدل اطلاعات در این روش نسبت به روش وای‌فای کمتر است. همچنین اتصال از طریق بلوتوث نسبت به اتصال از طرق وای‌فای دردسر راه‌اندازی بیشتری را شامل می‌شود.

در نهایت هم مهم‌ترین مزیت اتصال از طریق کابل USB را باید در عدم تاثیر چندان محسوس آن در مصرف شارژ باتری دستگاه و سهولت راه‌اندازی آن دانست، اما در سمت مقابل محدودیت اتصال همزمان و همچنین نیازی حتمی به وجود کابل USB از جمله اصلی‌تری معایب این روش محسوب می‌شوند.

منبع: شبکه

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید