نصب ویندوز 10 بر روی بیش از 400 میلیون کامپیوتر در سراسر جهان

   
نام نویسنده:
 سه شنبه 6 مهر 95 ساعت: 16:15:00

با توجه به جدول گستردگی استفاده از این سیستم عامل می‌توان گفت که رسیدن به هدف 1 میلیارد دستگاه مبتنی بر ویندوز 10 بدون شک بیشتر از آن چه که انتظار داریم به طول خواهد انجامید. بر اساس تازه‌ترین آمار و ارقام به دست آمده در حال حاضر ویندوز 10 بر روی بیش از 400 میلیون کامپیوتر در سراسر جهان در حال اجرا است.

لازم به ذکر است که مایکروسافت تصمیم گرفت تا برای نخستین سال عرضه ویندوز 10، این سیستم عامل را به صورت رایگان در دسترس تمامی کاربران ویندوز 7 و یا ویندوز 8 به بالا قرار دهد. شاید این را می‌توان مهم‌ترین دلیل به دست آمدن آمار بالای مصرف کنندگان این ویندوز دسکتاپی دانست.

زمانی که این پیشنهاد ارتقاء رایگان ارائه شد بیش از 30 میلیون دستگاه به صورت ماهانه به جمع کاربران سیستم عامل ویندوز 10 اضافه می‌شدند اما طولی نکشید که ادامه روند مهاجرت این تعداد کاربر نیز فروکش کرد. اینک حتی کاربران نسخه‌های قبلی سیستم عامل مایکروسافت نیز نیازمند پرداخت 100 دلار برای ارتقاء سیستم عامل دستگاه خود به ویندوز 10 هستند که می‌تواند برای قشر عظیمی از کاربران هزینه‌ی سنگینی باشد.
تأخیر دو ساله در محقق شدن هدف مایکروسافت

مایکروسافت در حال حاضر شاهد نرخ اضافه شدن ماهانه حدود 16 میلیون دیوایس به جمع مصرف کنندگان ویندوز 10 است که می‌تواند نشان دهنده فاصله زیاد بین هدف و عملکرد این کمپانی به جهت رسیدن به یک میلیارد دیوایس مصرف کننده تا دو سال آینده باشد. اگر مصرف کنندگان با همین سرعت کنونی به جمع کاربران ویندوز 10 بپیوندند بدون شک مایکروسافت برای رسیدن به هدف خود می‌بایست تا سال 2020 میلادی صبر کند.

منبع: شبکه

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید