آموزش نصب مرورگر کروم در اوبونتو

   
نام نویسنده:
|
دسته بندی:
|
اگر از مرورگر موزیلا فایرفاکس در اوبونتو راضی نیستید ولی نمی ‌توانید کروم را نصب کنید، در این مقاله با ما همراه باشید. اوبونتو نرم افزارهای از پیش نصب شده ای را در خود دارد. متاسفانه مرورگر پیش فرض آن یعنی موزیلا فایرفاکس رو به زوال بوده و کند است. روی لینوکس، گوگل کروم بهترین مرورگر و بهترین راه برای تجربه محتوی ادوبی فلش است.

 نصببر روی سیستم عامل مبتنی بر لینوکس چندان سرراست نیست. کمی مایه تاسف است زیرا برای داشتن یک تجربه خوب وب گردی درداشتن یک مرورگر غول جستجو لازم است. نگران نباشید، ما به شما کمک می کنیم که همرا نصب و همفایرفاکس را حذف کنید.

اول از همه شما باید فایل مناسب را دانلود کنید. نوار را به سمت پایین ببرید تا به “Linux” برسید. سه نسخه Stable، Beta و Dev در دسترس هستند. بهتر است نسخه Stable را انتخاب کنید زیرا همان‌طور که از اسمش پیداست، این نسخه پایدار تر است. این نسخه برای کاربران نهایی طراحی شده است که علاقه به وب گردی با کمترین باگ ممکن را دارند. نسخه بتا و نسخه سازندگان برای شکارچیان باگ و سازندگان طراحی شده اند و کاربران خانگی بهتر است از آن اجتناب کنند.

پس از آن با گزینه های “۶۴ bit .deb” (برای دبیان/اوبونتو) و “۶۴ bit .rpm” (برای فدورا/openSUSE) مواجه خواهید شد. از آنجا که شما کاربرهستید، گزینه اول را انتخاب می کنید. اگر با ویندوز کار کرده اید، می ‌توانید فایل deb را به عنوان فایل exe در نظر بگیرید. در جایی که فایل را دریافت کرده اید، دبل کلیک کنید.

زمانی که فایل باز شد، مرکز نرم افزاررا راه اندازی می کند. این مرکز نه تنها برای یافتن بسته ای موجود بلکه برای نصب فایل های deb  دانلود شده نیز ساخته شده است. زمانی که نصب مرورگر کامل شد، می‌توانید فورارا با جستجوی “Chrome” در بخش جستجو، راه اندازی کنید. برای راحتی کار می‌توانید آن را در لانچر ذخیره کنید(توصیه می شود).

در آخر ممکن است بخواهیدرا حذف کنید که البته این کار الزامی نیست. داشتن دو مرورگر هم‌زمان الزاما بد نیست اما اگر از مرورگراستفاده نمی‌کنید، نگه داشتن آن لزومی ندارد. می توانید به راحتی از دستور زیر آن را حذف کنید: “sudo apt-get remove firefox”. برای شروع روند از شما کلمه عبور پرسیده خواهد شد.

 

منبع: راسخون

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید