رنو Trezor با سقف فضایی

   
نام نویسنده:
|
دسته بندی:
|
جذاب‌ترین اسپرت مفهومی امسال نمایشگاه پاریس در غرفه رنو رونمایی شد. Renault Trezor قرار نیست تولید شود ولی الگوی جذابی برای طراحی اسپرت‌های آینده فرانسوی‌ها است.

برای شناخت Trezor باید به عقب برگردیم؛ سال 2010 رنو مفهومی الکتریکی Dezir را معرفی کرد که اتفاقا در همین نمایشگاه پاریس رونمایی شده بود. دزایر نخستین خودرو از 6 محصول مفهومی بود که رنو می‌خواست در سال‌های آینده‌اش از آن‌ها رونمایی کند و البته این کار را هم کرد؛ سال 2011 در نمایشگاه ژنو از کپچر مفهومی و همچنین از R-Space رونمایی کرد. سپس در نمایشگاه فرانکفورت همان سال از Frendzy پرده برداشت و سال 2014 نیز هاچ‌بک Eolab را به عنوان پنجمین محصولش در نمایشگاه پاریس رونمایی کرد. حالا نوبت ششمین عضو این خانواده است؛ مفهومی جدید رنو نسبت به 5 مدل سابق، اسپرت‌تر، بزرگتر، مدرن‌تر، قوی‌تر - و خلاصه کنیم - جذاب‌تر است: رنو با تریزر، دنیای جدیدی را شروع کرد.

چهره تریزر بی‌شباهت به دزایر نیست؛ قسمت جلویی خودرو شخصیت تریزر را آرام و خندان نشان می‌دهد هرچند که در چشم‌های کشیده‌اش می‌توان نشانه‌هایی از شیطنت دید! تریزر حدود 4.7 متر طول (2.7 متر فاصله محوری) دارد ولی 2 سرنشین است به همین دلیل نیز رنو آن‌را در کلاس گرند تورر یا GT قرار داده است. سقف کوتاهی که ارتفاع خودرو را به 1.08 متر محدود کرده و همچنین درب موتور کشیده آن باعث شده است تا ضریب درگ این خودرو تنها 0.22 باشد که رقم فوق‌العاده‌ای درمیان خودروهای اسپرت است.

منبع: جی اس ام

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید