همه چیز درباره مرسدس بنز EQ که در نمایشگاه پاریس عرضه شد/اس‌یو وی الکتریکی مرسدس

   
نام نویسنده:
 دوشنبه 12 مهر 95 ساعت: 13:30:00

به گزارش اخبار خودرو،طرح مفهمومي اين خودرو به شکل اس یو وی کوپه است و احتمالا در هنگام تولید نیز همین سبک را حفظ خواهد کرد. پلتفرم، موتور و باتری آن کاملا جدید بوده و توانی معادل ۳۰۰ کیلووات تولید می‌کنند. این اس یو وی با برد 482 كيلومتري خود تسلا مدل X را پشت سر گذاشته است.
EQ به هوشمندی الکتریکی اشاره دارد و به گفته دیتر زیچه، مدیرعامل دایملر و مرسدس بنز « اتومبیل بدون آلودگی آینده » خواهد بود. وی گفته است برند EQ فراتر از یک اتومبیل الکتریکی بوده و مجموعه ای از فناوری ها و نوآوری های جدید در عرصه حمل و نقل الکتریکی را به همراه خواهد داشت.
این نسل جدید از خودروهای الکتریکی از یک مجموعه باتری کاملا جدید سود می‌برد که نقش اساسی در فراهم کردن مسافت قابل پیمایش آن برعهده داشته است. همچنین با ترکیبی از فولاد، آلومینیوم و فیبرکربن در این خودرو تلاش شده تا در عین استحکام، وزن اتومبیل نیز به حداقل کاهش پیدا کند.
گوردن واگنر رییس جدید بخش طراحی دایملر در این باره گفت است : « این برند جدید نگاه جدیدی هم به خودروهای الکتریکی داشته و به عنوان مثال در طراحی داخلی آن از هیچ دستگیره و دکمه ای استفاده نشده و تمام نشان دهنده ها و عملکردها از طریق صفحه نمایش لمسی قابل کنترل و مشاهده خواهد بود.» بدین ترتیب تهویه مطبوع و سیستم ارتباط سرگرمی تماما از طریق دکمه های لمسی کنترل شده و به جای آینه های بغل نیز دو دوربین تصاویر دریافت شده در در مانیتور کنسول وسط نمایش ‌می‌دهند.از آنجا که به عقیده مدیرعامل مرسدس بنز آینده صنعت خودرو از اتومبیل های کوچک شهری تا لیموزین های لوکس تحت تاثیر حمل و نقل الکتریکی خواهد بود این اس یو وی کانسپت را می‌توان جدی ترین تلاش بنز در این عرصه دانست.

 

منبع: khabaronline

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید