کمپانی چینی NextEV از هیولای الکتریکی خود رونمایی میکند!

   
نام نویسنده:
 دوشنبه 12 مهر 95 ساعت: 16:15:00

کمپانی NextEV یک شرکت خودروسازی چینی است که در حال حاضر بر روی سوپر اتومبیل‌های تمام الکتریکی خود کار می‌کند. این خودروها قادرند سریع‌ترین خودروهای جاده در دنیا را به چالش بکشند. همچنین این خودروساز ناشناخته در نظر دارد تا به مسابقات فرمول E ورود پیدا کند. تا کنون جزییات زیادی در خصوص این خودرو مخابره نشده و تنها چند تصویر از طرح اولیه آن منتشر شده است. گفته شده که این هیولای الکتریکی در ماه آینده (نوامبر ۲۰۱۶) رسماً معرفی شده و تولید آن در تعداد محدود آغاز می‌شود.

هنوز نام این سوپر خودروی الکتریکی اعلام نشده اما مشخص شده است که موتوری با قدرت ۱۳۶۰ اسب بخار خواهد داشت. میزان گشتاور خودرو نیز مشخص نیست اما بر اساس شنیده‌ها خودروی NextEV باید از گشتاور فوق‌العاده‌ای برخوردار باشد. قدرت موتور این سوپر اتومبیل، آن را در ردیف خودروهایی همچون ریماک کانسپت (Rimac Concept S) و کونیخزگ رگرا (Koenigsegg Regere) با قدرت ۱۳۸۴ و ۱۵۰۰ اسب بخار قرار خواهد داد. این توان الکتریکی موجب می‌شود تا خودروی NextEV در زمان زیر ۳ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد که در این زمینه نیز با خودروی ریماک کانسپت اس با شتاب ۲٫۵ ثانیه رقابت می‌کند.

تصاویر منتشر شده اطلاعات اندکی را در زمینه طراحی در اختیار می‌گذارد. آنچه که مشخص است ما شاهد معرفی خودرویی صیقلی با دو درب و بدون آینه کناری خواهیم بود. شیشه‌های جلوی منحنی شکل و درب‌های گالوینگ، ظاهر این خودرو را کمی شبیه به کونیخزگ کرده است.

برنامه‌های کمپانی NextEV برای آینده

از نظر قیمت خودرو نیز اطلاعاتی در دسترس نیست اما به احتمال زیاد کمپانی NextEv قیمت معقولی را برای آن در نظر گرفته تا از این جهت نیز با تسلای S به رقابت بپردازد. NextEV در نظر دارد تا پس از این سوپر خودرو، خودروهای الکتریکی بیشتری را روانه بازار کند. شنیده شده که این کمپانی یکی از لیدرهای تسلا را به استخدام خود در آورده است و در اوایل سال جاری نیز قراردادی را با شهرداری نیانجینگ چین به امضا رسانده و طبق آن مقرر شده که یک کارخانه تولید خودروهای الکتریکی در این شهر احداث شود.

منبع: data-link

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید