آیفون 6 پلاس یک دانشجو در جیبش آتش گرفت!

   
نام نویسنده:
 سه شنبه 13 مهر 95 ساعت: 10:00:02

آتش گرفتن گوشی هوشمند چیز جدیدی نیست که با Galaxy Note7 شروع شده باشد و حداقل تا زمانی که باتری‌های لیتیومی در گوشی‌های موبایل کاربرد دارند باز هم خبرهای آن را خواهیم شنید.
به تازگی گوشی iPhone 6 Plus یک دانشجوی آمریکایی در جیبش آتش گرفته است. او می‌گوید وقتی در کلاس نشسته بود یکباره داغی زیادی در جیب خود احساس کرد و به همین دلیل آیفون خود را که آتش گرفته بود از جیبش درآورده و به گوشه‌ای پرتاب کرده است.

اکثر گزارش‌هایی که به آتش گرفتن گوشی‌های موبایل مربوط می‎شود استفاده از شارژر یا باتری غیراستاندارد را عامل حادثه معرفی می‌کنند، اما iPhone 6 Plus این دانشجوی بدشانس، برخلاف بقیه، به برق وصل نبوده است.

اگرچه هنوز دلیل رخ دادن این حادثه مشخص نشده است، و اپل نیز واکنشی نسبت به آن نشان نداده، می‌توان دلیلش را حدس زد. اگر ماجرای خم شدن iPhone 6 Plus را به یاد داشته باشید، می‌دانید که این گوشی خیلی راحت در اثر فشار خم می‌شود. از طرفی ثابت شده است که باتری‌های لیتیوم یونی گوشی‌های هوشمند تحت فشار خود به خود آتش می‌گیرند. با کنار هم گذاشتن این دو موضوع می‌توان حدس زد گوشی آیفون این دانشجو به دلیل نشستن روی آن خم شده و به باتری گوشی فشار آمده باشد که منجر به آتش گرفتن گوشی شده است.

چند روز پیش نیز خبری در رابطه با آتش گرفتن آیفون 7 اپل منتشر شد که نسبت به صحت آن شک و تردید وجود دارد.

منبع: جی‌اس‌ام

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید