موزیلا به دنبال آوردن افزونه های کروم به فایرفاکس است

   
نام نویسنده:
|
دسته بندی:
|
رقابت بین مرورگرهای بزرگ مثل کروم، اپرا، فایرفاکس و آج همچنان ادامه دارد و در این میدان رقابت نکات مهمی نیز مطرح است.

به گزارش هم رسان، یکی از بزرگترین مسائل مربوط به هر مرورگری پشتیبانی آن از پلاگین یا افزونه ها است زیرا عدم وجود یک پلاگین خاص می تواند منجر به مهاجرت یک کاربر از یک مرورگر شود و یا اینکه وجود یک افزونه می تواند منجر به تداوم استفاده از آن مرورگر امتحان پس داده شود.
در همین زمینهبرنامه ای به نام Project Mortar را معرفی نموده تا به کمک آن تا جایی که ممکن است توسعه و نگهداریرا ارزانتر و آسانتر سازد. برای انجام این کار، این شرکت در حال بررسی امکان قرض گرفتن قابلیت های پلاگین مرورگرهای دیگر و پشتیبانی فلش از مرورگراست.


موزیلا به جای اینکه به خود زحمت برنامه نویسی افزونه ها را بدهد، می خواهد قابلیت انتقال ویژگی های مرورگر گوگل را بهامتحان کند و این کار را با افزونه های PDFium و Pepper Flash آغاز نموده است.
«Johnny Stenback» مدیر ارشد مهندسی شرکتمی گوید: «به منظور تمرکز قوی بر روی پیشرفت های وب، کاهش پیچیدگی و هزینه نگهداری بلند مدتو به عنوان بخشی از استراتژی ما برای حذف پشتیبانی از پلاگین های عمومی، در حال راه اندازی Project Mortar هستیم.
Project Mortar به دنبال کاهش زمان صرف شده توسطدر زمینه فناوری های لازم برای تجربه مرور وب است و ما به دنبال فرصت هایی مثل استفاده از افزونه های دیگر مرورگر ها درهستیم تا از فناوری های موجود حداکثر استفاده را نماییم.»

 

منبع: هم‌ رسان

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید