نهمین نمایشکاه فناوری نانو آغاز به کار کرد!

   
نام نویسنده:
 پنجشنبه 15 مهر 95 ساعت: 10:45:00

به گزارش خبرنگار مهر، نهمین نمایشگاه فناوری نانو به منظور ارائه تازه ترین دستاوردهای محققان در سراسر کشور  به مدت ۴ روز  در نمایشگاه بین المللی تهران برپا شده است. در این دوره از نمایشگاه شرکت های دانش بنیان، مراکز رشد و واحد های فناور فعال در حوزه نانو، پژوهشکده های نانو فناوری دانشگاهها حضور دارند.

قرار است نشست‌های مؤثری برای توسعه عرصه بین‌المللی در حوزه نانو با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و تخت‌روانچی معاون اروپا آمریکای وزارت امور خارجه برگزار در حاشیه این نمایشگاه برگزار شود.

از ابتدای برپایی این جشنواره، تورهایی برای دانش آموزان، دانشجویان و اساتید برای بازدید از نمایشگاه شروع شده است. نهمین جشنواره فناوری نانو امسال میزبان ۲۰۰۰ دانشجو برای بازدید است.

پیش بینی شده است که افتتاحیه این مراسم در ساعت ۱۵ و ۳۰ دقیقه امروز، با حضور معاون اول رئیس‌جمهور، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار ‌شود؛ همچنین قرار است در خلال مراسم افتتاحیه از هفت مجموعه، شرکت‌های تجهیزات‌ساز و مراکز رشد برتر فعال در عرصه نانو تقدیر شود.

از سویی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو هر سال طی برنامه‌ای با عنوان «جشنواره برترین محصولات فناوری نانو ایران» محصولات تجاری‌شده داخلی در حوزه فناوری نانو را مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌دهد و برای محصولات و شرکت‌های برگزیده مشوق‌هایی را در نظر می‌گیرد. به همین دلیل شرکت‌های برگزیده مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.

این برنامه با هدف ترغیب شرکت‌ها برای تولید محصولات جدید و ارائه نوآوری در محصولات پیشین برگزار می‌شود و امسال نیز شاهد حضور شرکت‌های تولیدکننده محصولات و تجهیزات مرتبط با فناوری نانو است.

 

منبع: mehrnews

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید