دوچرخه الکتریکی ریماک با نام Greyp G12H رونمایی شد.

   
نام نویسنده:
 یکشنبه 18 مهر 95 ساعت: 12:00:00

شرکت خودروسازی ریماک (Rimac)، شرکتی کرواتی است که در سال ۲۰۰۹ با هدف تولید خودروهای الکتریکی تاسیس شده است. یکی از بهترین خودروهای این شرکت، سوپرخودروی کانسپت وان است که توانست در مسابقه درگ، سوپرخودروی فراری، لافراری را شکست دهد. دوچرخه الکتریکی ریماک جدیدترین محصول این شرکت خودروسازی است که در نوع خود بی‌نظیر بوده و حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

این دوچرخه الکتریکی که با نام Greyp G12H شناخته می‌شود، دارای یک باتری بزرگ ۳ کیلووات ساعتی است و با هر بار شارژ قادر است ۲۴۰ کیلومتر (۱۵۰ مایل) مسافت را طی کند. این مسافت، طولانی‌ترین مسافتی است که یک دوچرخه الکتریکی می‌تواند با هر بار شارژ کامل بپیماید. اگر شما مسیری ۱۶ کیلومتری را با دوچرخه الکتریکی ریماک طی کنید، هزینه‌ای که برای شما در پی خواهد داشت، ۲٫۳ سنت (کمتر از ۱۰۰۰ ریال) است که این دوچرخه را به عنوان ارزان‌ترین وسیله سفر نیز تبدیل کرده است.

البته این دوچرخه فقط در مصرف انرژی “ارزان” است. قیمت مدل قبلی این دوچرخه با نام Greyp G12S که با هر بار شارژ ۱۲۰ کیلومتر مسافت را طی می‌کرد، ولی سرعتی معادل ۷۰ کیلومتر بر ساعت داشت، حدود ۹۴۰۰ دلار بود. مدل جدید دوچرخه الکتریکی ریماک با توجه به ظرفیت ۲ برابری باتری، قطعا ارزان‌تر از مدل قبلی نخواهد بود.

مدل جدید دوچرخه الکتریکی ریماک و مدل قبلی آن، بیشتر از اینکه به یک دوچرخه الکتریکی شبیه باشند، به یک موتورسیکلت شباهت دارند. هنوز اطلاعاتی در خصوص وزن مدل جدید به بیرون درز نکرده اما با توجه به وزن ۷۷ کیلوگرمی مدل G12S که دارای یک پدال نیز هست (البته پدال آن بیشتر نمایشی است و کاربردی ندارد)، وزن مدل G12H احتمالا از آن کمتر نخواهد بود. از دیگر امکانات مدل جدید دوچرخه الکتریکی ریماک می‌توان به چراغ‌های سوپرنوا، رک سفارشی و سنسور بیومتریک جهت فعال کردن دوچرخه اشاره کرد. هنوز به قیمت و تاریخ عرضه آن اشاره‌ای نشده است اما به نظر می‌رسد قیمت آن و میزان مسافتی که با هر بار شارژ کامل طی می‌کند، به نوع باتری به کار رفته در آن بستگی خواهد داشت.

منبع: دیتا لینک

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید