شکایت صدا و سیما از سایت آپارات!

   
نام نویسنده:
 یکشنبه 25 مهر 95 ساعت: 11:30:00

در حالی که در سیاست های رسمی کشور، از لزوم حمایت از شبکه های اینترنتی داخلی سخن گفته می شود، برخی جریان های داخلی در صدد ایجاد محدودیت در این زمینه به نفع شبکه های مجازی خارجی و کانال های بی هویت هستند!

شنیده ها حاکی از آن است که سازمان صدا و سیما از سایت آپارات ، آپارات کودک و  سایت سینمای خانگی آپارات فیلیمو  شکایت کرده است. این در حالی است که محتوی مورد شکایت در تمامی شبکه های اجتماعی، سایت های مشابه خارجی و  شبکه های پیام رسان در بین کاربران دست به دست می شود.


این سرویس های  پخش کننده فیلم و  ویدیو که صدا و سیما علیه آنها اقدام کرده است، زمینه استفاده از محتوای داخلی مناسب را بر بستر شبکه ملی اطلاعات  فراهم می آورند.

 حال سوال اینجا است که چه کسانی فضای برخورداری از محتوای سالم را به حذف این رسانه ها ترجیح می دهند و شکایت می کنند؟ و چه کسانی به دنبال تضعیف سرویس های داخلی و تقویت  و حمایت از سرویس های خارجی در رسانه ملی هستند؟

فرض کنیم صدا و سیما با این تصور که انحصار صوت و تصویر را در اختیار دارد، آپارات را که یوتیوب ایران است، از فعالیت بازدارد. آیا در چنین حالی، مردم به شبکه های صدا و سیما به عنوان گزینه جایگرین مراجعه می کنند، یا شبکه های خارجی و کانال های بی هویت و بی نام و نشانی که معلوم نیست چه کسانی اداره شان می کنند، برنده این دعوا خواهند شد؟


در شرایطی که در دنیای امروز بحث ازجامعه شبکه ای مطرح  است، درک از شرایط امروز و کوشش هرچه تمام برای استفاده از محتواهای مناسب داخلی، بسیار حیاتی است و  تلاش های صورت گرفته برای تحقق شبکه ملی اطلاعات به عنوان بستر تولید محتوای بومی نیازمند مشارکت همگانی است نه سنگ اندازی های تملک جویانه.

آیا زمان آن نرسیده است که مسؤولان صدا و سیما، مقتضیات روز را بشناسند و بدانند که در سال 1395 و در جهانی جدید زندگی می کنیم؟! و آیا شأن صدا و سیما به عنوان رسانه ملی، حمایت از فعالان این عرصه است یا تقابل با آنها؟!

منبع: عصر ایران

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


 • حمید
  2016-10-20 12:02:05

  بنظر من صدا و صیما میخواد پول به جیب بزنه شما برید تحقیق کنید یک تبلیغ ساده تو آپارات چقدر هزینش میشه بعد اونو حساب کتاب کنید ببینید چه پولی میشه فقط و فقط به خاطر پول هستش و صداوصیما میگه ما هم میخواهیم......

  پاسخ دادن
 • رامین
  2016-10-18 18:44:54

  نظر من بیشتر مردم این مملکت اینه که برنامه های صداسیما بدرد خودش میخوره...چرا مردم رو میارن به ماهواره...نه تنوع دارن به کیفیت..کلیم به خودشون مینازن...لپه کلام زور هر کی بیشتر قدرت دسته اونه..واقعا من برای سایت آپارات نگرانمصداسیما با این کار ارزش خودشو پایین آورده

  پاسخ دادن
 • مهدی
  2016-10-16 22:47:41

  صدا سیما حسودی میکنه .. بلد نیست نمیدونه چطوری مخاطب جذب کنه تمام مخاطباش دارن میرن به جاهای دیگه فکر کنم اعصابش خورد شد ....اگه صدا سیما اینقدر فیلم های آرشیو شده شو پخش نکنه و بیاد 4 تا فیلم جدید پخش کنه همیشه همینطوری عمل کنه و کلا سعی کنه چیزی رو ارشو نکنه و همش به دنبال جدید ترین ها باشه .. من بهتون قول میدم که آپارات چیشه مردم بیان ماهواره ها رو هم بزارن کنار ... صدا سیما هیچی برای پخش کردن نداره (به معنای واقعی حتی خودمم اصلا تلویزیون نمیبیبینم میرم از بیرون فیلم میگیرم میبینم)

  پاسخ دادن
 • Peiman
  2016-10-16 22:04:24

  اینجا ایرانه ... هر کی پشتش گرم تره برنده تره . منم به عنوان یه ایرانی بی طرف ( طرف حق ) ترجیح میدم از بستر هایی استفاده کنم که بدونم رقیب داره...نه دشمن

  پاسخ دادن
شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید