نکات تلگرامی، پیش از واگذار سیم‌کارت به شخص دیگر

   
نام نویسنده:
|
دسته بندی:
|
به دلیل اینکه تلگرام برای فعالسازی حساب، از روش ارسال کد به شماره موبایل استفاده می‌کند، در صورت پاک نکردن اکانت یا عدم استفاده از تایید دومرحله‌ای با تغییر مالکیت سیم‌کارت، مالک جدید می‌تواند به حساب تلگرام مالک قبلی دسترسی یابد.

 به دلیل اینکهبرای فعالسازی حساب، از روش ارسال کد به شماره موبایل استفاده می‌کند، در صورت پاک نکردن اکانت یا عدم استفاده از تایید دومرحله‌ای با تغییر مالکیت سیم‌کارت، مالک جدید می‌تواند به حسابمالک قبلی دسترسی یابد.

به گزارش راسخون به نقل از فارس ، نرم‌افزاربرای فعال سازی حساب، از روش ارسال کد فعال‌سازی به شماره موبایل استفاده می‌کند.

این روش می تواند مشکلاتی را ایجاد کند؛ زیرا در صورت تغییر مالکیت سیم‌کارت، مالک جدید ممکن است بتواند به حسابمالک قبلی سیم‌کارت دسترسی پیدا کند. این مشکل ممکن است برای تمامی کاربرانبا هر سیم‌کارتی ایجاد شود.

برای پیشگیری از این مشکل استفاده از تایید دو مرحله‌ایتوصیه می‌شود. برای این کار کاربر باید در تنظیمات امنیتی(Privacy and Security)، گزینه تایید دو مرحله‌ای (Two-Step Verification)  را فعال کند. با این کار، کاربر یک رمز عبور شخصی برای حسابتعیین می‌کند که برای ورود به حساباز یک دستگاه جدید، نیاز به وارد کردن این رمز عبور خواهد بود.

علاوه بر این، پیش از واگذار سیم‌کارت به شخص دیگر، کاربر باید حتما حسابرا از طریق (Delete Account) پاک کند تا مالک جدید سیم‌کارت بهاو دسترسی نداشته باشد.

منبع: راسخون

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید