غرش پهپادهای فیسبوک در آریزونا

   
نام نویسنده:
 پنجشنبه 29 مهر 95 ساعت: 10:15:00

فیسبوک در بیانیه‌ای هدف از این عملیات را آزمایش تجهیزات کاربردی مخابراتی جدید در حالت پرواز با ارتفاع کم اعلام کرده و در جایی دیگر گفته است این آزمایش در شهر مِنلو پارک کالیفرنیا صورت گرفته و حداکثر پرواز تا ارتفاع 122 متر را شامل خواهد شد.

پهپادهای آکیلا، پروژه در دست تولید فیسبوک برای عرضه اینترنت به نقاط مختلف جهان است. این پهپادها هیبتی عظیم دارند. طول بالشان در ابعاد یک بوئینگ 737 است و قادرند هر بار به مدت سه ماه در ارتفاع 18هزار و 300 متری در حال پرواز باشند. فیسبوک اکنون در حال آزمایش این پهپادها در صحرای آریزوناست.

این که فیسبوک می‌خواهد پهپادهای کوچکی را در منلو پارک آزمایش کند، دلیل بر تولید پهپادهای کوچک‌تر نیست. این پهپادهای کوچک فقط قرار است برای آزمایش فناوری بیسیم یا وایرلس فیسبوک به کار برود که در نهایت برای پهپادهای بزرگ‌تر آکیلا استفاده خواهد شد.

فیسبوک در رقابتی تنگاتنگ با گوگل برای ساخت و کاربرد فناوری‌های هوایی به قصد ارائه اینترنت فراگیر برای مشتریان و افزایش نرخ استفاده از خدمات آنلاین خود به سر می‌برند. یازدهم شهریور امسال با نابودی اولین ماهواره‌ فیسبوک در جریان انفجار موشک فالکون 9 شرکت اسپیس ایکس پیش از پرتاب، این شرکت خسارت شدیدی متحمل شد.

منبع: jamejamonline

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید