غرش پهپادهای فیسبوک در آریزونا

   
نام نویسنده:
|
دسته بندی:
|
بزودی صدای پهپادهای کوآدکوپتر، فضای تاسیسات فیسبوک را در دره سیلیکون پر خواهد کرد. این شرکت قصد دارد یک پهپاد مخابراتی را در ارتفاع 122 متری به پرواز درآورد. بتازگی فیسبوک درخواستی به FCC تسلیم کرده و در آن اجازه پرواز دادن یک رادیوی آزمایشی روی باند 4/2 گیگاهرتز را داده است.

فیسبوک در بیانیه‌ای هدف از این عملیات را آزمایش تجهیزات کاربردی مخابراتی جدید در حالت پرواز با ارتفاع کم اعلام کرده و در جایی دیگر گفته است این آزمایش در شهر مِنلو پارک کالیفرنیا صورت گرفته و حداکثر پرواز تا ارتفاع 122 متر را شامل خواهد شد.

پهپادهای آکیلا، پروژه در دست تولیدبرای عرضه اینترنت به نقاط مختلف جهان است. این پهپادها هیبتی عظیم دارند. طول بالشان در ابعاد یک بوئینگ 737 است و قادرند هر بار به مدت سه ماه در ارتفاع 18هزار و 300 متری در حال پرواز باشند.اکنون در حال آزمایش این پهپادها در صحرای آریزوناست.

این کهمی‌خواهد پهپادهای کوچکی را در منلو پارک آزمایش کند، دلیل بر تولید پهپادهای کوچک‌تر نیست. این پهپادهای کوچک فقط قرار است برای آزمایش فناوری بیسیم یا وایرلسبه کار برود که در نهایت برای پهپادهای بزرگ‌تر آکیلا استفاده خواهد شد.

فیسبوک در رقابتی تنگاتنگ با گوگل برای ساخت و کاربرد فناوری‌های هوایی به قصد ارائه اینترنت فراگیر برای مشتریان و افزایش نرخ استفاده از خدمات آنلاین خود به سر می‌برند. یازدهم شهریور امسال با نابودی اولین ماهواره‌در جریان انفجار موشک فالکون 9 شرکت اسپیس ایکس پیش از پرتاب، این شرکت خسارت شدیدی متحمل شد.

منبع: jamejamonline

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید