چرا طرفداران و علاقه‌مندان لینوکس در مورد لپ‌تاپ‌های Purism Librem بحث و مشاجره دارند؟

   
نام نویسنده:
 پنجشنبه 22 مرداد 94 ساعت: 06:56:45


وعده‌ها
اولین وعده این بوده است که Purism تنها از نرم‌افزار و کتابخانه‌ی مجانی و متن‌باز در زمینه‌ی کرنل، سیستم‌عامل و تمام نرم‌افزارهای دیگر استفاده خواهد کرد. دومین مورد به واحد پردازش گرافیکی ساخت شرکت آمریکایی انویدیا اشاره دارد که به هیچ عنوان طرفدار نرم‌افزار مجانی نیست. به همین دلیل بود که طولی نکشید که با نسخه‌ی گرافیکی تولید شرکت اینتل جایگزین شد.

librem-laptop-opened-front-and-sides-100531586-large


در جواب به تمام این انتقادات Purismمطلبی را تنظیم کرد که بخش اعظم این مطلب پیرامون استفاده‌ از بایوس رابط متحد توسعه‌پذیر سیستم‌عامل (یوای‌اف‌آی) شرکت ای‌ام‌آی نوشته شده بود.
Purism وعده‌های بزرگی داده است و اهداف بزرگی هم برای خود تعیین کرده است. بسیاری از توسعه‌دهندگان در زمینه‌های مختلف تکنولوژی معتقد هستند که این اهداف و وعده‌ها محقق نشده‌اند. در واقع Purismزیاد از حد خوش‌بین بوده است.به طور مثال منظور از ارائه‌ی نرم‌افزار مجانی و رایگان حتماً این بوده است که در آینده در برخی قسمت‌ها از نرم‌افزار مجانی استفاده خواهد شد، اما در حال حاضر، در مدل اولیه، چنین امکانی وجود ندارد.
به عنوان نکته‌ی آخر باید اشاره کرد که در بین تمام پروژه‌های لپ‌تاپ با نرم‌افزار مجانی، Purism تنها تولیدکننده‌ای است که از آخرین مدل پردازنده‌ی مرکزی و سایر سخت‌افزارهای ساخت شرکت اینتل استفاده می‌کند؛ و این یعنی بسیاری از اهداف انی شرکت تا کنون عملی نشده‌اند.

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید