مشاهده مریخ با هولولنز مایکروسافت

   
نام نویسنده:
 شنبه 29 آبان 95 ساعت: 19:15:00

به گزارش ایسنا و به نقل از ساینس، مدیر خلاق Ops، آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا (JPL) متی کلوزن نمونه‌های جالب تحقیقاتی و ویژگی‌های اکتشافی هولولنز مایکروسافت را در معرض نمایش قرار داده است. یکی از این نمونه‌ها پروژه تصاویر مجازی سطح مریخ در دنیای واقعی است.

بازدیدکنندگان با پوشیدن هدست هولولنز و دیدن تصاویر مجازی دنیایی دیگر را تجربه می‌کنند.

سه اپلیکیشن هولولنز مایکروسافت شامل: اپلیکیشن بازسازی مجازی سطح مریخ: به محققان در اندازه‌گیری دقیق‌تر زوایا و فواصل در موقعیت‌های خاص مریخ کمک می‌کند، پروژه تابع: کارشناسان قادرند به کمک آن فضانوردان ایستگاه بین‌المللی فضایی را هنگام قدم‌زدن با روش‌های نموداری و ارسال اطلاعات مختلف راهنمایی کنند می‌باشد و قسمت سوم Protospace نام دارد که به کمک آن مهندسان مکانیک جزئیات مدل‌های فضاپیما و ماشین‌آلات را در مقیاس صحیح به عنوان یک گروه تصور می‌کنند.

مدیر خلاق Ops، آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا (JPL) اظهار کرد: هولولنز ابزاری مفید در چندین برنامه ناسا بوده و کشف‌های فضایی عمومی از طریق هولولنز ناسا در آینده امکان‌پذیر خواهد بود.

وی در ادامه افزود: این مورد فقط مخصوص افراد در JPL یا دیگر مراکز فضایی نبوده و ما تصور می‌کنیم همه افراد در آینده قابلیت دسترسی به این فناوری را در کتابخانه‌ها، مدارس و حتی زیرزمین منزل خود خواهند داشت و در اکتشافات فضایی شرکت خواهند کرد.

منبع: isna

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید