تأسیس مرکز نخبگان آسیا و اقیانوسیه درحوزه طیف فرکانس در ایران

   
نام نویسنده:
 سه شنبه 2 آذر 95 ساعت: 09:00:00

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وحید یزدانیان رئیس دانشکده پست و مخابرات در مراسم افتتاحیه دوره آموزشی بین المللی«مدیریت طیف: ملاحظات اقتصادی» با اشاره به محدودیت منابع کمیاب از جمله طیف فرکانس، اظهار داشت: برخی منابع کمیاب همچون طیف به عنوان منشا بسیاری از فعالیتهای بشری مطرح است که چاره ای جز استفاده بهینه و موثر از آن، جهت توسعه فعالیتها نداریم.

وی با تاکید بر اهمیت مدیریت طیف فرکانس، خاطرنشان کرد: با افزایش فعالیت ها در زمینه ICT همچنان که نیاز به پهنای باند افزایش می یابد، مدیریت هوشمندانه منابع کمیاب از جمله طیف و پهنای باند بسیار حائز اهمیت است که برگزاری این دوره به آن کمک می کند.

یزدانیان با اشاره به فعالیت های جمهوری  اسلامی ایران در زمینه سیاستگذاری در زمینه مدیریت طیف فرکانس، اظهار داشت: ایران دارای تجارب موفق و ارزشمندی در این زمینه است. براین اساس برای عمل به اهداف اقتصاد مقاومتی، پیشنهاد تاسیس مرکز نخبگان آسیا و اقیانوسیه در زمینه طیف در ایران به اتحادیه جهانی مخابرات (ITU) ارائه شده است.

وی هدف از برگزاری این دوره را توجه به موضوعات اقتصادی فضای فرکانسی و راهکارهای صحیح مدیریت آن در جهت توسعه جوامع مختلف عنوان کرد و گفت: برگزاری موفق دوره نخست این دوره بین المللی در تابستان، زمینه ساز کسب مجوز برگزاری دومین دوره بود.

یزدانیان ادامه داد: ۱۴ شرکت از منطقه آسیا پاسیفیک در دوره نخست که در تابستان برگزار شد، شرکت کرده بودند که در این دوره نیز حضور دارند. در همین حال دپارتمان مطالعات آینده کشور کره جنوبی و دپارتمان ارتباطات و هنر استرالیا برگزاری این دوره را برعهده دارند. به نحوی که این دور کشور هزینه حضور برخی از کارشناسان خارجی را در این دوره متقبل شده اند.

یزدانیان حضور استپن بوزوسکی مدیر بخش طیف فرکانس اتحادیه جهانی مخابرات (ITU ) را مهم ارزیابی کرد و گفت: با توجه به همکاری خوب با اتحادیه جهانی مخابرات، آمادگی برگزاری دوره های آموزشی مشترک با اتحادیه جهانی مخابرات را داریم. چرا که برگزاری دوره های آموزشی باعث ایجاد وحدت رویه در سطوح ملی و منطقه ای و توسعه همکاری با اتحادیه جهانی مخابرات در زمینه تربیت نیروی انسانی می شود.

 

منبع: mehrnews

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید