مایکروسافت حداقل سیستم مورد نیاز برای هدست واقعیت مجازی ویندوز ۱۰ را اعلام کرد.

   
نام نویسنده:
 چهارشنبه 3 آذر 95 ساعت: 15:00:00

هدست‌هایی نظیر HTC Vive و Oculus Rift از نرم‌افزار مخصوص خود را استفاده می‌کنند و حال مایکروسافت قصد دارد تا پلتفرم واقعیت مجازی خود را با کمک Windows Holographic گسترش دهد. مایکروسافت چندی پیش اعلام کرد که هدست های واقعیت مجازی ویندوز ۱۰ قیمت پایه ای برابر با ۲۹۹ دلار دارند و حالا حداقل مشخصات سخت افزاری آن ها را نیز اعلام کرده است.

در آخرین بیلد آزمایشی ویندوز ۱۰، مایکروسافت یک نرم افزاری به نام Windows Holographic First Run قرار داده که مشخصات سخت افزاری دستگاه برای اطمینان از سازگاری با هدست ها را بررسی می کنند. به تازگی سایت ورج با انجام تست های مختلف، حداقل سیستم مورد نیاز آن را اعلام کرده است.

  •     ۴ گیگابایت حافظه رم
  •     پورت USB 3.0
  •     یک کارت گرافیک با پشتیبانی از دایرکت ایکس ۱۲
  •     پردازنده چهار هسته‌ای، همچنین پردازنده‌‌های دو‌ هسته‌ای با قابلیت پردازش مجازی.

این خبر خوبی برای کسانی است که قصد دارند وارد واقعیت مجازی شده، بدون آنکه هزینه کلانی را بابت یک رایانه قویتر بپردازند. اما باید دید که مایکروسافت چه اپلیکیشن ها و بازی هایی را در دسترس قرار می دهد. کمپانی مایکروسافت برنامه دارد طی ماه آتی میلادی، جزییات بیشتری درباره هدست های واقعیت مجازی ویندوز ۱۰ اعلام کند. هم اکنون این اپلیکیشن بیلد آزمایشی ویندوز ۱۰ قرار گرفته اما محیط هالوگرافیک همچنان موجود نیست و اطلاعاتی زیادی از آن در دسترس نیست.

منبع: istgahit

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید