پس از پوکمون گو، فیلترینگ دامن گیر کلش آو کلنز شد [به روزرسانی 2]

   
نام نویسنده:
 دوشنبه 8 آذر 95 ساعت: 12:04:28

وی در ادامه بیان داشت که «بدون شک این موضوع همیشگی نخواهد بود» و به زودی باید شاهد برطرف شدن این مشکل باشیم.

دقایقی پیش نیز کانال رسمی بنیاد ملی بازی های رایانه ای در تلگرام پیام کریمی قدوسی را اینگونه نشر داد:

    مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای در رابطه با فیلتر شدن کلش آو کلنز، این مشکل را اخلال در شبکه اینترنت خواند و از رفع شدن آن در آینده نزدیک خبر داد.

بروزرسانی 1:

برخی از کاربران گزارش داده اند که بدون مشکل وارد بازی های بوم بیچ، کلش رویال، کلش آو کلنز و هِی دِی شده اند. با این حال اما مشکل برطرف نشده و گویا شاهد اختلال گسترده ای هستیم. کاربران با ISP های مختلف در حال حاضر موفق شده اند تا وارد برخی از بازی ها بشوند، این در حالی است که هنوز جمعیت گسترده ای از ساعت ها پیش دچار مشکل هستند و بدون نرم افزار تغییر آی پی نمی توانند به سرورها دسترسی پیدا کنند.

پست اصلی:

از ساعاتی پیش، دسترسی کاربران ایرانی به تمامی بازی های کمپانی سوپرسل از جمله کلش آو کلنز، کلش رویال و… قطع شده است و بدون استفاده از نرم افزارهای تغییر آی پی، کسی قادر به ورود به سرورهای بازی نیست.

بازتاب این خبر در انجمن های اینترنتی و بحث و گفتگوهای انجام شده نشان می دهد که گویا شرکت سوپرسل نقشی در بستن دسترسی کاربران ایرانی ندارد و این مشکل از داخل کشور ایجاد شده است. هنوز اما کمپانی سوپرسل در این رابطه اظهار نظر رسمی نداشته و هیچ مرجع دولتی داخلی نیز پیش از این هشدار قطع دسترسی کاربران ایرانی را نداده بود.

جالب آنجا است که کافه بازار و سوپرسل در حال حاضر با یکدیگر همکاری نزدیکی دارند تا اندرویدی ها راحت تر بتوانند خریدهای درون برنامه ای را انجام دهند، اما ایجاد چنین مشکلی آن هم بدون هیچ هشداری کاملا غیر منتظره است.

پوکمون گو بازی دیگری بود که تابستان امسال مورد استقبال گسترده کاربران ایرانی قرار گرفت اما به دلایل مختلفی، نهادهای داخلی تصمیم به ممنوع اعلام کردن آن گرفتند و دسترسی کاربران را به آن بستند.

گرچه طی سال های اخیر صحبت های بسیاری در رابطه با مشکلات اجتماعی ایجاد شده توسط کلش آو کلنز بود اما تاکنون حرفی از قطع دسترسی و یا فیلتر شدن این بازی به میان نیامده بود. باید منتظر ماند و دید که آیا چنین اقدامی با نیت پیشین انجام شده یا یک اشتباه بوده است.

منبع: digiato

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


 • M
  2016-11-29 17:32:57

  اره حتما آمریکا این بازیا رو میسازه تا به خونه منو تو نفوذ کنه :|

  پاسخ دادن
 • مهدی
  2016-11-29 09:34:54

  چی میگی ؟ نیومدن مردم ایران رو تحریم کنن که :||| اومدن دولت ایران رو تحریم کردن و تحت فشار قرار میدن تا سیاست هاشو تغییر بده :| به ما که کاری ندارن :|

  پاسخ دادن
 • hafez
  2016-11-28 23:50:49

  داداش داری اشتباه میزنیچیزی فیلتر نشدهاختلال از طرف ایران بوده ولی فیلترینگ که میگی اشتباههالان اتصالات میسر شده راحت متصل میشهپس اشتباه نزن لطفا

  پاسخ دادن
 • دانشجو
  2016-11-28 23:41:13

  سلام- در صورت فیلتر شدن ، یک کار درست از این سازمان محتوای مجرمانه دیده شدهخیلی زودتر از اینها باید جلوی این بازی ها گرفته می شدمتاسفانه پشت صحنه ی بسیار کثیفی پشت سر این بازی ها هستش ---فقط یه سوال ؟ چرا همه چیز روی ما تحریم و بسته هستش ومدام هم تمدید میشه . اما شبکه های رایگان اجتماعی (با هزینه ی نگهداری گزاف) و بازی های اینترنتی که از امریکا تامین میوشد شامل تحریم ها نمی شود ؟؟؟؟ متاسفانه درک درستی از این مساله در بین برخی از عوام نیست

  پاسخ دادن
شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید