پس از 14 سال سیستم‌عامل کسپرسکی آماده عرضه شد!

   
نام نویسنده:
 دوشنبه 8 آذر 95 ساعت: 15:30:00

یوجین کسپرسکی، مدیرعامل شرکت ضدویروسی کسپرسکی خبر از آغاز به کار سیستم‌عاملی داده است که طراحی آن نزدیک به 14 سال به طول انجامیده است. سیستم‌عاملی که بر پایه لینوکس طراحی شده است.

مدیرعامل این شرکت هر چند اظهارنظر دقیق و فنی در این ارتباط ارائه نکرده است، اما گفته است: «سیستم‌عامل کسپرسکی برای اولین بار روی سوییچ لایه سه kraftway کار خواهد کرد.» سوییچ لایه سه ابزار سریعی است که قادر است سیستم‌عامل کسپرسکی را به سرعت اجرا کند. این لایه برای شبکه‌های زیرساختی و حیاتی که امنیت اطلاعات در آن‌ها حرف اول را می‌زند طراحی شده است. این لایه همچنین برای ایمن‌سازی گجت‌های اینترنت اشیا نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.
وجه تمایز سیستم‌عامل کسپرسکی نسبت به رقبایش در چیست؟

سیستم‌عامل کسپرسکی بر مبنای معماری ریزکرنل طراحی شده است. به طوری که به کاربران اجازه می‌دهد سیستم‌عامل خود را به شکل سفارشی آماده کنند. بر همین اساس بر اساس نیاز کاربری، سیستم‌عامل کسپرسکی را می‌توان با مولفه‌های مختلف سیستم‌عامل طراحی کرد. کسپرسکی در این ارتباط گفته است: «ما فقط طرح اولیه را از لینوکس به عاریت گرفته‌ایم. اما در ادامه این سیستم‌عامل هیچ‌گونه شباهتی به لینوکس نداشته و رابط کاربری آن نیز بسیار مختصر است.»
عامل نفوذناپذیری سیستم‌عامل کسپرسکی چیست؟

اولین نکته‌ای که در این خصوص باید به آن اشاره داشته باشیم این است که طراح این سیستم‌عامل یک شرکت فعال در حوزه امنیت است. این سیستم‌عامل قادر است رفتار تمامی برنامه‌ها و ماژول‌های سیستم‌عامل را تحت نظارت گرفته و کنترل کند. کسپرسکی در این ارتباط گفته است: «این سیستم‌عامل در عمل غیر قابل نفوذ است. به طوری که یک هکر برای آن‌که بتواند به شکل غیر مجاز به این سیستم‌عامل دست پیدا کند باید امضای دیجیتالی که از حساب‌ها محافظت می‌کند را بشکند. این‌کار در عمل به یک کامپیوتر کوانتومی نیاز دارد که در شرایط عادی در اختیار کاربران معمولی قرار ندارد.» کسپرسکی در ارتباط با حملات انکار سرویس توزیع شده که چند وقتی است سایت‌های اینترنتی را درهم نوردیده گفته است: «سیستم‌عامل جدید کسپرسکی از دستگاه‌هایی همچون سیستم‌های کنترل صنعتی، اسکادا، ICS و تجهیزات اینترنت اشیا که در معرض تهدیدات هکری بزرگ قرار دارند به خوبی محافظت می‌کند. ما امنیت این سیستم‌عامل را تضمین می‌کنیم.»

تقریبا نزدیک به یک ماه پیش بود که حمله انکار سرویس توزیع شده بزرگی شرکت ارائه‌دهنده خدمات زیرساختی در ایالات متحده داین را درهم نوردید. حمله‌ای که منشا آن بات‌نت Mirai بود. این بات‌نت موفق شد دستگاه‌های هوشمند اینترنت اشیا همچون دوربین‌های متصل به اینترنت را آلوده کند. کسپرسکی گفته است با توجه به ابعاد گسترده این حمله ضروری است که از تجهیزات اینترنت اشیا و زیرساخت‌های حیاتی به شکل ایمن‌تری محافظت کنیم. کسپرسکی گفته است در هفته‌های آینده جزییات بیشتری از این سیستم‌عامل را منتشر خواهد کرد.

منبع: shabakeh

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


  • Ali
    2016-11-29 18:51:52

    به نظر من که بهترین و موفق ترین سیستم عامل دنیا میشه البته اگر در یک نسخه توزیع نشه و ادامه داشته باشه و باید کاربر ها ازش استفاده کنن و ایراد هاشو بدونن و اطلاع بدن و کمپانی کسپراسکای سعی در برطرف کردنشون کنه . به نظر من بهترین و پر امنیت ترین سیستم عاملی میشه که حتی ارگانهای دولتی هم میتونن ازش استفاده کنن . ممنون از سایت خوبتون یا علی

    پاسخ دادن
شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید