مایکروسافت و فروش اطلاعات کاربران

   
نام نویسنده:
 یکشنبه 14 آذر 95 ساعت: 08:00:00

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ مایکروسافت با شرکتی به نام FireEye یک قرارداد همکاری منعقد کرده است تا اطلاعات مربوط به فعالیت کاربران در سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ را به کمک آن به مراکز امنیتی بفروشد.
خبرگزاری استرالیایی ARN در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد قرارداد میان مایکروسافت و FireEye منعقدشده است و بر اساس آن اطلاعات مربوط به هر کاربر در سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ ردیابی می‌شود.

در این گزارش آمده است که سیستم امنیتی Windows Defender ابزارهای شرکت iSIGHT Intelligence را به‌صورت مخفیانه در خود جا داده است و شرکت FireEye قصد دارد از راه دور به این اطلاعات در هر رایانه شخصی مبتنی بر سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ دسترسی داشته باشد.

شرکت مایکروسافت از داده‌های مربوط به فعالیت کاربران در ویندوز ۱۰ استفاده می‌کند تا مشکلات امنیتی سیستم‌عامل را شناسایی کند و از این طریق بتواند اختلالات پیش‌آمده را به‌راحتی حل کند. این فرآیند در ظاهر خوب به نظر می‌رسد.

مایکروسافت پیش‌ازاین اعلام کرده بود آخرین نسخه از سیستم‌عامل آن حجم بیشتری از داده‌های مربوط به هر رایانه شخصی را در خود نگه می‌دارد تا از این طریق ایمنی بیشتری برقرار شود.

باوجوداینکه مایکروسافت بارها اعلام کرده است اطلاعات شخصی کاربران در این فرآیند به‌ندرت ذخیره می‌شوند و حریم شخصی کاربران زیرپا گذاشته نمی‌شود، ولی هم‌اکنون منابع آگاه گزارش دادند که غول نرم‌افزاری جهان داده‌های مربوط به هر رایانه مبتنی بر ویندوز ۱۰ را به شرکت‌های امنیتی می‌فروشد

منبع: cyberbannews

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید