نحوه درشت کردن نوشته های آیفون

   
نام نویسنده:
 سه شنبه 16 آذر 95 ساعت: 08:30:00

شرکت اپل هر سال تمرکز بسیاری بر بهبود بخش Accessibility (به معنای «دسترسی») محصولات خود نظیر آی‌دیوایس ها و مک‌ می‌گذارد. Accessibilty شامل تعدادی از ابزار و قابلیت‌هایی است که یک بخش جداگانه را در تنظیمات محصولات اپل نظیر مک، اپل واچ، آی‌دیوایس‌ها، اپل تی‌وی و... از آن خود می‌کند. درواقع اپل با استفاده از ابزارها و قابلیت‌های نرم‌افزاری بستری برای معلولین و افراد کم‌توان در زمینه‌های مختلف مانند شنوایی، شنیداری و حرکتی فراهم می‌کند تا آنان هم بتوانند مانند دیگر افراد از دستگاه خود استفاده کنند و لذت ببرند.

یکی از کم‌‌توانی‌هایی که این روز‌ها بسیاری از افراد در سراسر کره خاکی دارند ضعف بینایی چشم است که با خریدن عینک یا انجام عمل جراحی برطرف می‌شود. از آنجا که ممکن است بسیاری از کاربران آیفون چشمانی با دید ضعیف داشته باشند، خواندن نوشته و متون داخل محیط سیستم‌عامل بدون عینک برایشان مشکل است، خصوصا اگر ضعف چشم آن‌ها از نوع آستیگماتیک باشد. اما جای نگرانی نیست؛ چراکه اپل از سال‌ها پیش برای حل این مشکل چاره اندیشیده‌ است. یکی از ساده‌ترین قابلیت‌های بخش Accessibilty امکان درشت کردن تمام متون درون سیستم‌عامل است که BoldText نام دارد. این قابلیت مدت‌هاست در iOS وجود دارد و طیف گسترده‌ای از کاربران از آن استفاده می‌کنند. شاید به همین دلیل است که اپل در iOS 10 آن را، به دلیل استفاده زیاد، به بخش Display & Brightness در صفحه اصلی Settings در آیفون اضافه کرده است. اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که خواندن متون Bold را به فونت معمولی آیفون ترجیح می‌دهند یا خوانایی آن برایتان راحت‌تر است، در ادامه می‌توانید از چگونگی درشت کردن متون آیفون مطلع شوید.


 

برای درشت کردن فونت آیفون مراحل زیر را دنبال کنید:

  •     وارد Settings شوید و به قسمت General>Accessibility بروید.


 

  •     گزینه Bold Text را روشن کنید.


 

  •     در انتها روی دکمه continue لمس کنید. (توجه داشته باشید در این مرحله آیفونتان ری‌استارت خواهد شد.)

 

منبع: gsm

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


  • behrooz
    2016-12-20 17:21:18

    در انتها روی دکمه Continues لمس کنید اشتباه است باید می نوشتید در انتها روی دکمه continue لمس کنیدconitnues معنای دیگری دارد

    پاسخ دادن
شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید