قابلیت Nearby Share برای اندروید ارائه شد؛ انتقال فایل سریع‌تر و امن‌تر از همیشه

nearby share.png

پس از مدت‌ها انتظار بالاخره ساعتی پیش شاهد ارائه قابلیت NearBy share برای اندروید بودیم. این قابلیت فعلا برای تعدادی از گوشی‌های پیکسل گوگل و سامسونگ ارائه شده و به زودی در دسترس همه‌ی گوشی‌های اندروید بالای 6.0 قرار خواهد گرفت.

بعد از مدت‌ها انتظار، بالاخره ساعتی پیش گوگل قابلیت Nearby Share که رقیبی برای AirDrop به حساب می‌آید، را برای سیستم عامل اندروید ارائه کرد و در حال حاضر برخی از کاربران گوشی‌های پیکسل و سامسونگ می‌توانند از این قابلیت برای ارسال سریع فایل‌های خود به دستگاه‌های نزدیکشان استفاده کنند.

این قابلیت روی سیستم عامل اندروید 6.0 و بالاتر از امروز در دسترس کاربران اندروید است تا فایل‌ها، تصاویر، ویدیوها، لینک‌ها و... را با سرعت بالا و با حفظ امنیت، به دستگاه‌های نزدیک خود ارسال کنند. استفاده از این قابلیت بسیار ساده است و درواقع لیستی از دستگاه‌های اطراف شما که از Nearby Share پشتیبانی می‌کنند برای شما نمایش داده می‌شود که با انتخاب یکی از این دستگاه‌ها، می‌تواند داده‌های خود را به دستگاه مورد نظرتان انتقال دهید. البته در سمت گیرنده، نوتیفیکیشینی نمایش داده می‌شود که طرف مقابل می‌تواند با پذیرش آن، فایل شما را دریافت کند. حالا قابلیت Nearby Share به صورت اتوماتیک از پروتکل‌هایی که در دسترسش قرار دارد از جمله بلوتوث، بلوتوث Low Energy، Peer to Peer وای فای و... و حتی در حالتی که به اینترنت متصل نیستید، بهترین گزینه را انتخاب کند.

قابلیت nearby share.jpg
-

در طراحی این قابلیت به حریم خصوصی توجه ویژه‌ای شده است به طوری می‌تواند ارسال و یا دریافت فایل را به صورت ناشناس انجام دهید. همچنین می‌توانید تعیین کنید که برای عده‌ی خاصی از مخاطبین خود مخفی باشید.

این قابلیت طی ماه‌های آینده برای کروم بوک‌ها هم ارائه خواهد شد بنابراین به زودی می‌توانید فایل‌های خود را بین اندروید و کروم بوک به سادگی و به سرعت به اشتراک بگذارید. بنابراین برقراری ارتباط بین اندروید و کروم بوک بسیار ساده‌ خواهد شد.

همانطور که گفتیم تعدادی از گوشی‌های گوگل پیکسل و سامسونگ اولین گوشی‌های اندرویدی هستیند که از همین امروز قابلیت Nearby Share را دریافت کرده‌اند. اما این روند تا هفته‌های آینده ادامه خواهد داشت و به زودی همه‌ی گوشی‌های اندروید بالای 6.0 از این قابلیت بهره خواهند برد.

Nearby_CHROME.png
-

اخبار مرتبط:

قابلیت Nearby Share گوگل روی ویندوز در دسترس قرار گرفت

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: google


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر