کالبد شکافی گلکسی واچ 3؛ ساعت هوشمند جدید سامسونگ

کالبد شکافی ساعت هوشمند گلکسی واچ 3.jpg

سامسونگ چند روز پیش از جدیدترین ساعت هوشمند خود با نام گلکسی واچ 3 رونمایی کرد. حالا وب سایت iFixit این ساعت هوشمند را بررسی کرده و امتیاز 7 از 10 را برای تعمیرپذیری آن در نظر گرفته است.

گلکسی واچ 3 جدیدترین ساعت هوشمند سامسونگ است که چندی پیش در کنار پرچمداران قدرتمند این کمپانی، یعنی گلکسی نوت 20 و گلکسی نوت 20 اولترا و دیگر محصولات جدید این کمپانی معرفی شد. حالا وب سایت معتبر iFixit این ساعت هوشمند را کالبد شکافی کرده است تا میزان سادگی سهولت تعمیرپذیری این ساعت را بسنجد.

در این کالبد شکافی متوجه شدیم که اگرچه گلکسی واچ 3 کوچک است و قطعات داخلی کوچکی دارد، اما طراحی آن به گونه‌ای بوده است که وب سایت iFixit امتیاز 7 از 10 را به این ساعت هوشمند نسبت داده است. به عبارتی این امتیاز نشان می‌دهد که اگر کمی دقت داشته باشید و البته ابزار مناسبی هم در دسترستان باشد، تقریبا با ریسک پایینی می‌توانید اجزای داخلی این ساعت هوشمند را جدا کرده و تعمیرات جزیی مانند تعویض باتری و نمایشگر را انجام دهید.

درواقع در گلکسی واچ 3، دو بخش نمایشگر و باتری به گونه‌ای، بدون چسب و نوار و کابل در جای خود قرار گرفته‌اند که نه تنها باز کردن و جدا کردن آن‌ها ساده است، بلکه بستن مجدد ساعت را هم ساده می‌کند.

البته باید بگوییم که برای باز کردن ساعت هوشمند گلکسی واچ 3، به یک پیچ گوشتی مخصوص نیاز دارید. درواقع سامسونگ در پشت این ساعت از پیچ‌هاس سه گوشی با طراحی خاص استفاده کرده است که تنها با پیچ گوشتی‌ها مخصوص به خود قابل باز شدن است.

در نهایت وب سایت iFixit نمره 7 از 10 را برای این ساعت هوشمند در نظر گرفته است که دلایل زیر را برای آن عنوان کرده است:

1- فرایند باز کردن ساعت بسیار ساده و سر راست است (نقطه قوت)

2- طراحی داخلی بدون کابل و یا کانکتورهایی است که باز کردن ساعت را ساده می‌کند (نقطه قوت)

3- باتری و نمایشگر به سادگی قابل دسترس و جدا کردن هستند (نقطه قوت)

4- به کارگیری سه پیچ غیرمعمول در بدنه پشتی ساعت و نیاز به پیچ گوشی مخصوص برای باز کردن آن (نقطه ضعف)

5- اغلب اجزا به صورت ماژولار طراحی شده‌اند، بنابراین به سادگی قابل جدا شدن هستند. اما سنسور پشتی که به بک کاور چسبیده است، قابل جدا شدن به سادگی نیست.(نقطه ضعف)

6- نمایشگر و دیجیتایزر گلس به هم چسبیده‌اند. بنابراین تعویض نمایشگر شکسته، بسیار گرانتر از تعویض گلس به تنهایی است (نقطه ضعف بسیار بد)

اخبار مرتبط:

گلکسی واچ 3 سامسونگ؛ نسل جدید ساعت هوشمند این کمپانی

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: ifixit


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر