اینستاگرام دستش توسط IOS 14 برای استفاده مخفیانه از دوربین کاربران رو شد

Untitled-1.jpg

در سیستم‌‍‌عامل جدید شرکت اپل به دلیل تغییرات و بهبودهای امنیتی، در IOS 14 شما می‌توانید، تشخیص دهید که چه زمانی از میکروفون و دوربین گوشی شما توسط برنامه‌های مختلف استفاده می‌شود. کاربرانی که توانسته‌اند نسخه بتا این سیستم‌عامل را نصب کنند خبر از دسترسی اینستاگرام به دوربین موبایلشان در زمانی که کاربران به آن نیاز ندارند، تبدیل به خبرهای داغ امروز تبدیل شده است.

در IOS 14 زمانی که یک برنامه در حال استفاده از دوربین و میکروفون گوشی باشد، برای شما نوتیفیکیشنی ارسال می‌شود که باعث می‌شود برنامه‌هایی که از شما جاسوسی می‌کنند را شناسایی کنید. اگر در بالای نوار استاتوس شما یک نقطه‌ سبز رنگ قرار بگیرد این یعنی که برنامه‌ای که از آن استفاده می‌کنید به صورت غیرمجاز به دوربین گوشی شما دسترسی دارد و از آن استفاده می‌کند.

به گزارش Wccftech، کاربرانی که توانسته‌اند نسخه بتا سیستم‌عامل جدید اپل را نصب کنند چند روزی است که در زمانی که از دوربین گوشی خود در اینستاگرام استفاده نمی‌کنند اما شاهد نقطه سبز رنگ در بالای صفحه نمایش خودشان هستند. در واقع زمانی که کاربران به دوربین نیازی ندارند، این رسانه اجتماعی در حال استفاده از آن است.

Instagram-Camera-Bug.jpg
-

اینستاگرام خیلی سریع نسبت به این موضوع واکنش نشان داده و دلیل را یک باگ اعلام کرده:

ما فقط در زمانی که شما اجازه دهید به دوربین دسترسی داریم و این یک باگ از سوی اپل است چرا که برای مثال شما حتی اگر فید دوربین گوشی خود را بالا بکشید در IOS 14 به اشتباه می‌گوید که اینستاگرام درحال استفاده از دوربین است. اما ما به دوربین دسترسی نداریم و نمی‌توانیم چیزی ضبط کنیم.

اپل باز هم مورد هجوم شرکت‌های مختلف قرار گرفت که این اولین بار نیست که شرکتی مانند اینستاگرام اعلام می‌کند که ما به دوربین دسترسی نداریم و این یک باگ از سوی اپل است. پیش‌تر نیز شبکه اجتماعی، لینکدین به اطلاعات کلیپ‌بورد آیفون دسترسی داشت که این شرکت نیز این اتفاق را باگی از سوی اپل دانست. باید دید که آیا اپل شفاف‌سازی خواهد کرد و با ویژگی‌های امنیتی خوب خودش در iOS 14، مانع از دسترسی غیرمجاز اپلیکیشن‌ها به دوربین و میکروفن خواهد شد؟


اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: wccftech

پویان معصومی

پویان معصومی

دانشجوی رشته مهندسی نرم افزار هستم و کار اصلی بنده نویسند‌گی و بازاریابی محتوا است


1 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

غم

دوشنبه, 06 مرداد 1399

اینستا و تلگرام و .... جاسوسان آمریکایی.

پاسخ

کس نگو

سه شنبه, 07 مرداد 1399

.........

ثبت نظر