برگ‌های اپل ریخت، توییتی که برای اسنپ دردسر ساز شد

AppStore.jpg

اپلیکیشن RadickRadio، جایگزین مخفی اسنپ در اپ استور برای دور زدن تحریم‌ها، از این فروشگاه اپلیکیشن حذف شد

دقیقا دوشنبه 7 بهمن ماه بود که اسنپ اعلام کرد نرم افزار خود را در اپ استور و با ظاهری متفاوت عرضه کرده است تا به این ترتیب بتواند تحریم‌ها را دور بزند. حالا تنها بعد از گذشت کمتر از 3 روز، این اپلیکیشن از اپ‌ استور حذف شده است.

پیشنهاد فیسیت: نگاهی دقیق به ماجرای جایگزینی اسنپ در اپ استور

وب سایت ورج این ماجرا را چنین شرح داده است:

اپلیکیشن محبوب و مشهور تاکسی در ایران که پیش‌تر از اپ استور حذف شده بود، این هفته با نامی جدید و در مقابله با تحریم‌های آمریکا به اپ استور بازگشته است.

ایرانی‌ها سال‌هاست که با تحریم‌های آمریکا دست و پنجه نرم می‌کنند. در سال 2017 و به دنبال یک دوره تحریم، تعدادی از اپلیکیشن‌های ایرانی از اپ استور حذف شدند. در بین این اپلیکیشن‌ها، یک اپلیکیشن شبیه به اوبر با نام اسنپ هم وجود داشت که در ایران محبوبیت خاصی دارد.

این هفته کاربران آیفون یک موضوع عجیب درباره یکی از اپ‌های موجود در اپ استور را متوجه شدند که RadickRadio نام داشت. در حالی که این اپلیکیشن بایستی سرویس استریم رادیویی را در اختیار کاربران قرار می‌داد، کاربرانی که با آدرس IP ایران وارد این اپلیکیشن می‌شدند، می‌توانستند در عوض از اپلیکیشن اسنپ استفاده کنند.

ورج در این مطلبش به یکی از پست‌های یکی از کاربران توییتر اشاره کرده است که با عنوان "برگ‌های اپل ریخت" توییت شده است.

ورج در ادامه توضیح می‌دهد که بعد از گزارش به اپل، اپل این اپلیکیشن را حذف کرده است.. در این بین اسنپ هم هیچ توضیحی درباره این اتفاق نداده است.

اسنپ اولین اپلیکیشنی نیست که از این روش برای دور زدن تحریم‌های اپل استفاده کرده است. حالا که شاخک‌های اپل تیز شده است، احتمالا سایر اپلیکیشن‌ها هم باید منتظر چنین اتفاقی باشند. یکی از اتفاقات جالب در این خصوص این است که اسنپ پست تلگرامی خود در خصوص معرفی RadickRadio را نیز حذف کرده است.

به هر ترتیب باید منتظر اقدام اسنپ و همچنین عکس العمل اپل باشیم اما بی شک شبکه‌های اجتماعی در انتشار این خبر بی تاثیر نبوده‌اند.

منبع خبر: theverge


3 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

fozol

شنبه, 12 بهمن 1398

خبر خوبی بود. تا چشم بعضی ارگان ها دربیاد :))

پاسخ

جواب به fozol

یکشنبه, 13 بهمن 1398

درود بر تو تروریست مجازی

پاسخ

folani

چهارشنبه, 16 بهمن 1398

جالبه اگه کامنتی هم تایید میشه برای جواب دادن بهش توسط یه سایبریه! وقاحتتونم که ته نداره...

پاسخ

ثبت نظر