شیائومی از فناوری شارژ سریع بی‌ سیم 40 واتی رونمایی کرد

شارژ سریع بی سیم 40 واتی

از آنجایی که شیائومی به شارژ گوشی‌های خود اهمیت ویژه‌ای می‌دهد، از شارژ بی سیم سریع 40 واتی خود رونمایی کرده که در مدت 40 دقیقه یک گوشی با باتری 4000 میلی آمپر ساعتی را شارژ می‌کند.

شارژ بی سیم همواره از نظر سرعت نسبت به شارژ سیمی عقب‌تر است و سرعت کمتری دارد اما در دو سال اخیر، شارژ بی سیم پیشرفت‌های زیادی داشته است. یکی از کمپانی‌هایی که به موضوع شارژ گوشی و سرعت شارژ باتری اهمیت زیادی می‌دهد، کمپانی شیائومی است. حالا شیائومی ساعتی قبل از فناوری شارژ سریعِ بی سیمِ 40 واتی خود رونمایی کرده است.

نائب رئیس کمپانی شیائومی در ویدیویی که در شبکه اجتماعی Weibo منتشر کرده است، این شارژ بی سیم 40 واتی را به نمایش گذاشته است. در این ویدیو یک گوشی با باتری 4000 میلی آمپر ساعتی که گوشیشیائومی Mi 10 Pro است، مورد تست قرار گرفته است که از طریق این شارژ بی سیم 40 واتی، تنها در مدت 20 دقیقه، گوشی به مدت 57 درصد شارژ می‌شود و برای شارژ کامل باتری 4000 میلی آمپر ساعتی این گوشی، تنها به 40 دقیقه زمان نیاز است. این مدت زمان یک رکورد بی نظیر برای شارژ سریع بی سیم محسوب می‌شود.

اما مسئله اینجاست که رونمایی از این فناوری یک موضوع و استفاده از آن در گوشی‌ها یک موضوع دیگر است. برای مثال سال گذشته شیائومی از شارژ 100 واتی رونمایی کرد اما گوشی پرچمدار 2020 این کمپانی، یعنی گوشی هوشمند شیائومی Mi 10 Pro با شارژ سریع 50 واتی و شارژ بی سیم 30 واتی رونمایی شد. بنابراین از شارژ 100 واتی عملا استفاده‌ای نشد. با این وجود به کارگیری شارژ وایرلس 40 واتی در گوشی‌ها چندان عجیب نیست.

متاسفانه هنوز زمان ارائه این فناوری برای گوشی‌های هوشمند و سایر گجت‌های هوشمند دیگر مشخص نشده است.

منبع خبر: gsmarena و


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر