مدیرعامل شرکت تیک‌تاک از سمت خود کناره‌گیری کرد

Untitled-1.jpg

کوین مایکر، مدیرعامل آمریکایی تیک‌تاک بعداز 6 ماه که به این مقام رسیده بود به دلیل فشارهای سیاسی واردشده بر تیک‌تاک و شرکت بایت‌دنس از سمت خود کناره‌گیری کرد.

به گزارش فایننشال تامیز مدیرعامل آمریکایی تیک‌تاک، کوین مایر به دلیل فشارهای زیاد سیاسی مجبور شد تا از مدیریت خودش استفا دهد. دولت ترامپ به حدی در ماه‌های گذشته به شرکت تیک‌تاک فشار آورد، که مدیریت این شبکه اجتماعی بسیار سخت و دشوار شده بود. سخنگوی شرکت تیک‌تاک در رابطه با این مسئله و کناره‌گیری مایر گفته است:ما خودمان درک می‌کنیم که در ماه‌های گذشته جریان‌های سیاسی باعث شد تا هدف ما و مسئولیت ما تا حد زیادی تغییر کند، ما به تصمیم مایر احترام می‌گذاریم. تیم تیک‌تاک از زحماتی که مایر در این دوران کشیده تشکر می‌کند، قدردان او هستیم و برای او آرزوی بهترین‌ها را داریم.

مدیرعامل آمریکایی تیک‌تاک خبر جدایی خودش را در ایمیلی خالی اعلام کرد که این ایمیل به دست فایننشال تایمز رسید. ونسا پایاس، که مدیر کل شرکت تیک‌تاک است فعلا به صورت موقت جایگزین کوین مایر شده و در سمت مدیرعامل فعالیت خواهد کرد.

در قسمتی از ایمیل کوین مایر چنین نوشته شده است: فضای سیاسی در هفته‌های گذشته تغییرات زیادی داشت. با توجه به این اتفاقات واکنش‌های زیادی برای تغییر ساختار در شرکت انجام دادم و این مسئولیت بین‌المللی را تا توانستم با جدیدت تمام دنبال کردم. بر خلاف اتفاقات پیش آمده، باید منتظر یک راهکار کاربردی باشیم، او در ادامه با کمال ناراحتی اعلام می‌کند که دیگر مدیر نیست و از سمت خودش استعفا داده است.

شرکت‌ تیک‌تاک در این هفته‌ها مورد فشارهای زیادی از سمت دولت امریکا قرار گرفته است. دولت ترامپ دستور داده بود که فقط یک شرکت آمریکایی باید مدیریت تیک‌تاک را در اختیار داشته باشد. تیک‌تاک نیز که توانسته در جهان نامی برای خود دست و پا کند، با این خبر شکه شد و این اتفاقات عجیب رقم خورد. ترامپ نیز دستور داده که اگر این شرکت به آمریکایی‌ها واگذار نشود، باید این شبکه اجتماعی در کشورش مسدود شود. اولین شرکتی که برای خرید تیک‌تاک پیش قدم شد مایکروسافت بود و بعد از آن نماینده‌های اوراکل و نتفلیکس هم مذاکره‌هایی با بایت‌دنس، مالک چینی تیک‌تاک، داشتند.

تیک‌تاک نیز در مقابل ساکت ننشست و از دولت ایالات متحده آمریکا شکایت کرد. در این شکایت به ممنوعیت تراکنش مالی با بایت‌دنس اشاره شده بود که مهم‌ترین موضوع نیز در این شکایت نامه همین بوده است. در کنار این شکایت بیانیه‌ی خبری برپا شد که نماینده تیک‌تاک چنین می‌گوید: دولت ترامپ تمامی تلاش‌های ما مبنی بر توجه و رفع نگرانی‌ها را نادیده گرفت. تلاش‌هایی که همگی با نیت مثبت انجام شده بودند. قطعا شکایت از یک دولت برای ما چالش‌های زیادی دارد، اما برای حمایت از حقوق خودمان و جامعه و کارمندان‌مان راه دیگری در پیش نداریم.

کویین مایر 6 ماه پیش بود که به شرکت تیک‌تاک پیوست. سابقه کاری او بر می‌گردد به شرکت دیزنی، او قبلا مدیر بخش محتوای مصرف‌کننده‌ی دیزنی بود و بر پروژه‌ی دیزنی پلاس نظارت کاملی داشت. بعد از اینکه در شرکت دیزنی تصمیم گرفت باپ چاپک را به‌عنوان مدیرعامل انتخاب کرد، کوین مایر از این شرکت جدا شد و این شرکت آمریکایی را رها کرد. اکنون نیز مشخص نیست که مایر، مقصد بعدیش کجاست.


اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: .theverge

پویان معصومی

پویان معصومی

دانشجوی رشته مهندسی نرم افزار هستم و کار اصلی بنده نویسند‌گی و بازاریابی محتوا است


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر