ویندوز 10 موبایل به پایان کار خود رسید

ویندوز 10 موبایل

از امروز 19 آذر ماه، مایکروسافت دیگر از ویندوز 10 موبایل پشتیبانی نخواهد کرد.

همانطور که می‌دانید اندروید و iOS دو سیستم عامل مطرح در حوزه موبایل و گوشی‌های هوشمند هستند اما نمی‌توان تلاش مایکروسافت در این حوزه را ندیده گرفت. مایکروسافت با دو سیستم عامل ویندوز 10 موبایل و ویندوزفون 8 سعی کرد در این حوزه حضور داشته باشد اما تلاش‌هایش بی نتیجه ماند و نتوانست کاربران را به خود جذب کند.

حالا امروز 19 آذر ماه، مایکروسافت پشتیبانی از ویندوز 10 موبایل را خاتمه داده است. البته این تصمیم مایکروسافت اصلا عجیب نیست زیرا وقتی که یک پروژه بعد از تلاش به موفقیت نمی‌رسد، راهی به جز کنار گذاشتن آن نیست. با این وجود مایکروسافت موظف بوده است تا از دستگاه‌های خود که از ویندوز 10 موبایل بهره می‌بردند، پشتیبانی کند اما بالاخره بعد از مدت‌ها این مسئولیت مایکروسافت امروز به پایان خود رسیده است.

پایان ویندوز 10 موبایل به چه معناست؟

این تصمیم مایکروسافت به این معناست که دستگاه‌های مجهز به ویندوز 10 موبایل، حتی دستگاه‌های مربوط به مشتریان سازمانی، از امروز به بعد دیگر هیچ گونه به روز رسانی و حتی آپدیت‌های امنیتی را برای دستگاه‌های خود دریافت نخواهند کرد.

البته اشتباه نکنید، پایان پشتیبانی از ویندوز 10 موبایل به هیچ عنوان به این معنا نیست که گوشی‌های فعلی شما دیگر کار نخواهند کرد، بلکه این گوشی‌ها به کار خود ادامه می‌دهند.

ماجرا از این قرار است که مایکروسافت خبری درباره پایان دسترسی به برنامه‌های مایکروسافت استور اعلام نکرده است. درواقع به نظر می‌رسد که پشتیبانی از برنامه‌ها و سایر نرم افزارها به توسعه‌دهندگان و OEMها بستگی داشته باشد و توسعه دهندگان اگر تمایل داشته باشند می‌توانند اپلیکیشن‌های خود را آپدیت کنند.

شکست، جلو مایکروسافت را نمی‌گیرد

اگرچه مایکروسافت در زمینه ویندوزفون عملا شکست خورده است اما این به معنای پایان کار مایکروسافت در حوزه موبایل نیست. در واقع مایکروسافت تصمیم دارد تا توسعه دهندگان اپلیکیشن‌‎های موبایلی را ترغیب کند تا از زبان طراحی Fluent design استفاده کنند و اپلیکیشن‌هایی را توسعه دهند که قابلیت اجرا روی گجت‌های دو نمایشگره، مانند سرفیس Duo را داشته باشند.

حالا باید صبر کنیم و ببینیم که آیا مایکروسافت در این حوزه چگونه عمل خواهد کرد. آیا مایکروسافت می‌تواند توسعه دهندگان را به ارائه چنین اپلیکیشن‌هایی ترغیب کند؟ از سوی دیگر باید دید که استقبال کاربران چگونه خواهد بود؟ به هر حال مایکروسافت حدود 1 سال برای مشخص شدن نتیجه زمان دارد. باید ببینیم که آیا این بار مایکروسافت برای حضور در حوزه موبایل موفق خواهد شد یا نه.

منبع خبر: slashgear


1 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

مهرداد

چهارشنبه, 20 آذر 1398

چرا عکس پروفایلتون عوض شد یهو؟ من هر روز دارم مقاله های شما رو میخونم و حتی به نظر میاد تازگیا فقط شما مقاله مینویسین تو سایت ! امروز یهو دیدم عکس پروفایل رو حذف کردین !! چرا؟؟؟

پاسخ

ثبت نظر