پرظرفیت‌ترین حافظه SSD جیبی دنیا با سرعت انتقال 20 گیگابیت بر ثانیه معرفی شد (CES 2020)

ces2020- SSD 8 ترابایتی قابل حمل

سن دیسک در رویداد CES 2020 از حافظه SSD قابل حمل خود با 8 ترابایت حافظه و سرعت انتقال 20 گیگابیت بر ثانیه رونمایی کرد.

اگر به حافظه‌های SSD قابل حمل نیاز داشته باشید، حتما در جریان هستید که این نوع حافظه‌ها بین 2 تا 4 ترابایت حجم دارند. حالا اما سن دیسک در خلال رویداد CES 2020 نشان داده است که با سرعت در حال پیشرفت در این حوزه است زیرا این کمپانی پرظرفیت‌ترین SSD جیبی دنیا با ظرفیت 8 ترابایت و سرعت انتقال 20 گیگابیت بر ثانیه را معرفی کرده است. البته اصلا عجیب نیست که سن دیسک اولین حافظه SSD بازار با 8 ترابایت حجم را معرفی کند زیرا این کمپانی اولین کارت حافظه MicroSD با 1 ترابایت حافظه را همین چند وقت پیش معرفی کرده بود.

این حافظه SSD کمی بزرگ‌تر از حافظه‌های SSD قابل حمل بازار است که البته این موضوع اصلا عجیب نیست زیرا این حافظه هم حجیم‌تر است و هم سریع‌تر.

از آنجایی که این حافظه SSD یک نمونه اولیه است، مشخص نیست که چه زمانی سن دیسک آن را راهی بازار کند. البته در حال حاضر تعداد معدودی حافظه SSD قابل حمل با ظرفیت 4 ترابایت هم در بازار موجود است و احتمالا کمی طول می‌کشد که تا بازار برای چنین حافظه حجیم و البته گران قیمتی آماده شود.

اخبار رویداد CES 2020:

دوربین نیکون D780 معرفی شد؛ بهترین دوربین فول فریم DSLR نیکون برای فیلمبرداری (CES 2020)

Reachy ؛ ربات متن باز تعاملی در رویداد CES 2020 به نمایش گذاشته شد

سریع‌ترین مانیتور گیمینگ جهان معرفی شد؛ ASUS ROG Swift 360

منبع خبر: engadget

خدیجه زارعپور.png

خدیجه زارعپور

فارغ التحصیل کارشناسی فناوری اطلاعات هستم. از اردیبهشت‌ماه 96 شروع به نوشتن اخبار و آموزش در حوزه تکنولوژی در فیسیت کردم. بیش‌تر از هر چیزی به شبکه‌های کامپیوتری، مجازی سازی، سیسکو و... علاقه‌مند هستم و بیشتر از اون علاقه‌مند به به‌اشتراک‌گذاری اطلاعات با بقیه...

در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد نسبت به اخبار و مقالات، می‌تونید به این آدرس ایمیل بفرستید: khadijezarepour@gmail.com


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر