پنجمین سایت شبکه 5G در شیراز افتتاح شد

افتتاح پنجمین سایت 5G ایران در شیراز.jpg

همزمان با توسعه شبکه 5G در سراسر دنیا، در ایران هم شاهد این اتفاق هستیم. حالا روز گذشته پنجمین سایت نسل پنجم شبکه ارتباطی در ایران، در شهر شیراز افتتاح شد تا به این ترتیب، شیراز پس از تهران اولین شهری باید که از این تکنولوژی بهره می‌برد.

تکنولوژی 5G در حال حاضر مهم‌ترین تکنولوژی در سراسر دنیا به حساب می‌آید که حالا در ایران هم شاهد کار روی این تکنولوژی هستیم. پس از تهران، شیراز دومین میزان این تکنولوژی در ایران است. درواقع ظهر روز یکشنبه، 3 اسفند 99، طی مراسمی که در محوطه‌ی باز شهرداری شیراز برگزار شد، شاهد راه اندازی پنجمین سایت تجاری 5G ایران و ایرانسل در شیراز بودیم.

از جمله حاضران در این مراسم می‌توانیم به فلاح جوشقانی - معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور، بیژن عباسی‌آرند - مدیرعامل ایرانسل، عنایت‌الله رحیمی - استاندار فارس و... اشاره کنیم. نکته مهم اما اینجاست که شیراز بعد از تهران، دومین شهر کشور است که به تکنولوژی 5G مجهز شده است و بهره برداری از این تکنولوژی به صورت رسمی آغاز شده است. در گام‌های بعدی هم قرار است کیش و مشهد، به 5G مجهز شوند.

مدیرعامل ایرانسل، بیژن عباسی آرند در بخشی از این مراسم، توضیح داد که شاید در نگاه سطحی، 5G به عنوان یک تکنولوژی لوکس به حساب بیاید اما واقعیت این است که به زودی بخش زیادی از خدمات داخلی کشور بر بستر تکنولوژی 5G ارائه خواهد شد. تجربه‌ی شرایط کرونا هم نشان داده است که توسعه‌ی زیرساخت‌های ارتباطی، یکی از موضوعات مهم در کشور برای پاسخگویی به نیازهای روزمره‌ی مردم، سازمان‌ها و... است.

تست سرعت 5G

به عنوان بخشی از این مراسم، سرعت 5G و 4G در دو بخش سرعت و دانلود، به صورت همزمان انجام شد تا بتوان مقایسه‌ی درستی از سرعت شبکه‌ی 5G نسبت به 4G داشته باشیم. در نتیجه سرعت دانلود 5G حدود 3.192 گیگابیت بر ثانیه بود، در حالی که سرعت دانلود 4G حدود 35.4 مگابیت بر ثانیه شد.

با افتتاح این سایت 5G، کاربران شیرازی که گوشی آن‌ها از نسل پنجم شبکه ارتباطی پشتیبانی می‌کند، امکان استفاده از 5G را خواهند داشت. از طرفی آن دسته از کاربرانی که گوشی آن‌ها از 5G پشتیبانی نمی‌کند، می‌توانند با استفاده از اتصال به هات‌اسپات مودم 5G ایرانسل در این سایت، شبکه ارتباطی نسل پنجم را به صورت وای فای تجربه کنند.

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: ایرانسل


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر