اپل وعده داد مشکل باز نشدن قفل آیفون ۱۳ با اپل واچ به‌زودی حل می‌شود

Untitled-1.jpg

دو روز پیش کاربران آیفون 13 خبر دادند که مشکلی هنگام بازگشایی قفل موبایلشان با استفاده از اپل واچ به وجود آمده. اپل این موضوع را بررسی کرده و به صورت رسمی اعلام کرد که به زودی این مشکل با ارائه یک به‌روزرسانی برطرف خواهد شد.

براساس گزارش‌هایی که کاربران منتشر کردند، زمانی که می‌خواهند قفل آیفون 13 خود را با استفاده از اپل واچ بازگشایی کنند، پیامی برای این کاربران نمایش داده می‌شود که از ناتوانی در ارتباط با اپل واچ حکایت دارد و در ادامه از کاربران می‌خواهد که از قفل نبودن اپل واچ روی مچ دست خود و همچنین قفل نبودن آیفون خود مطمئن باشند.

بعضی از کاربران حتی گفته‌اند که این مشکل برای گوشی‌ آن‌ها نیز به وجود امده که آیفون 13 ندارند و از آیفون‌های قدیمی‌تر استفاده می‌کنند، البته تعداد کاربران آیفون ۱۱ مکس هم در این میان کم نیست.

اگر یادتان باشد زمانی که iOS 14.5 منتشر شد؛ قابلیت باز کردن گوشی با اپل واچ نیز رونمایی شد تا آن دسته از کاربران که با استفاده از Face ID مشکل دارند، بتوانند از راه‌کاری ساده‌تر برای باز کردن قفل موبایل خود بهره‌مند شوند. البته مشکل کاربران با Face ID پس از همه‌گیری کووید-۱۹ و الزام به استفاده از ماسک به‌وجود آمد.

apple-watch-iphone-unlock-error.jpg
-

زمانی که این قابلیت ارائه شد، به کاربران اعلام شد که آیفون X و مدل‌های پس از آن، قادر به استفاده از این قابلیت هستند. یعنی دستگاه‌هایی که مجهز به سیستم تشخیص چهره‌ی Face ID هستند. البته برای باز کردن این مدل‌ها با ساعت هوشمند اپل، باید بلوتوث هر دو دستگاه روشن باشد.

همچنین، نیاز است قابلیت Wrist detection اپل واچ هم روشن باشد و ساعت روی مچ کاربر قرار داشته باشد و البته قابلیت حفاظت با رمز عبور هم فعال شده باشد تا بتوان قفل گوشی را باز کرد.

پس از اعلام مشکل در استفاده از این ویژگی توسط تعدادی از کاربران، اپل از آن‌ها درخواست کرده است تا هنگام عرضه‌ی به‌روز رسانی جدید، با استفاده از وارد کردن رمز عبور قفل آیفون خود را باز کنند.

کمپانی اپل هنوز دلیل این اتفاق و مشکل را در مدل‌های آیفون 13 اعلام نکرده و تنها به بیان این که مشکل را با ارائه‌ی یک به‌روز رسانی حل خواهند کرد بسنده کرده‌اند.


اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: The Verge

Untitled-2.jpg

پویان معصومی - کارشناس تولید محتوا

فارغ التحصیل رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار هستم و کار اصلی بنده نویسند‌گی و تولید محتوا است.

اگر پیشنهاد یا انتقادی داشتی با من در ارتباط باش.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر