اپل واچ سری ۷ ممکن است دارای ویژگی پایش قند خون باشد

Untitled-1.jpg

بنا بر شایعات و گزارشاتی که تا به امروز در رابطه با اپل واچ سری 7 منتشر شده، به نظر میرسد که این ساعت هوشمند قابلیتی برای پایش قند خون با استفاده از سنسور‌های اپتیکال داشته باشد.

براساس گزارشی که روز گذشته از ETNews منتشر شده، گفته شده است که کمپانی سامسونگ نیز قرار است در نسل جدید ساعت هوشمند خود یعنی گلکسی واچ 4 از قابلیت اندازه‌گیری میزان قند خون استفاده کند. علاوه بر این در ادامه این گزارش گفته شده است که این دو رقیب دیرینه یعنی سامسونگ و اپل می‌خواهند با استفاده از سنسور‌های اپتیکال به کار رفته در ساعت‌های خود به شکل غیرتهاجمی، میزان قند خون کاربران را اندازه‌گیری کنند.

در بیماری‌های قند خون یا همان دیابت، باید میزان گلوکز درون خون را اندازه‌گیری کرد تا این بیماران از میزان قند درون خون خود خبر داشته باشند. تا به الان تمامی این بیماران باید برای سنجش میزان قند خون خود حداقل یک قطره از خون را در دستگاه‌های طراحی شده قرار میدادندو یا دستگاهی را برای سنجش میزان قند خون به‌ صورت پیوسته، در بدن خود قرار میدادند.

بدون شک اگر کاربر بتواند افزایش یا کاهش ناگهانی میزان قند خون خود را تشخیص دهد و از علت افزایش آن آگاهی پیدا کند، میتواند سلامت و تغییرات بدن خود را ضمانت کند. همچنین انجام این کار باعث می‌شود که بتوان به‌راحتی نوع رژیم غذایی فرد را با توجه میزان قند خون اندازه‌گیری شده عوض کرد و آن‌ را بهبود داد.

تا کنون با تایید خود اپل پتنت‌هایی به ثبت رسیده است که در زمینه اندازه‌گیری میزان قند خون کاربران بوده است و اما حالا به نظر می‌رسد که این کمپانی در حال تحقیق بر روی میزان اطمینان و پایداری این فناوری است تا در صورت موفقیت‌آمیز بودن، آن را تجاری سازی کند.

apple-watch-6.jpg
-

براساس شایعات گفته می‌شود که کمپانی اپل سنسور اپتیکالی را توسعه داده تا بتواند با قرار گیری بر روی پوست دست، میزان قند خود فرد را به طور پیوسته اندازه‌ بگیرد و برای انجام این کار دیگر لازم نیست که سنسوری در بدن کاربر یا بیمار گذاشته شود.

در ادامه این شایعات گفته می‌شود که کمپانی اپل به اضافه کردن فناوری پایش میزان قند خون به ساعت هوشمند اپل واچ در سری‌های قبلی نیز در سری‌های قبلی علاقه مند بوده. حتی در گزارشی که در سال 2017 منتشر شده بود خبر از آن داشت که اپل تیمی متشکل از مهندسان بایومدیکال را دور هم جمع کرده تا این تیم بتوانند به شکل ویژه‌ای بر روی این سنسورها کار کنند تا در نهایت بتواند به صورت غیرتهاجمی میزان قند خون را اندازه‌گیری کنند. حتی در همان زمان نیز گزارش‌هایی منتشر شد که خبر از پیشرفت خوب این پروژه می‌داد و گفته می‌شد که این تیم در حال کارآزمایی بالینی این فناوری در سانفرانسیکو است.

همچنین در گزارش‌هایی گفته شده است که مدیرعامل کمپانی اپل یعنی تیم‌کوک زمانی مشاهده شده است که در حال تست کردن نمونه اولیه این فناوری بوده؛ چرا که این فناوری به صورت جداگانه‌ای به اپل واچ بسته شده و همچنین کوک نیز در حال استفاده از آن بوده است.

در سال‌های اخیر شاهد این هستیم که ساعت‌های هوشمند مسائل مربوط به سلامتی کاربران را مورد توجه بیشتری قرار داده‌اند که اپل در این زمینه پیشتاز بوده. برای مثال به‌عنوان نمونه نسل ششم اپل واچ می‌تواند که میزان اکسیژن موجود در خون فرد را اندازه‌گیری کند و کاربران می‌توانند از قابلیت گرفتن نوار قلب موجود در این ساعت برای سنجش سلامت قلبشان استفاده کنند.

در سال گذشته میلادی یعنی سال 2020 در مصاحبه‌ای از تیم کوک در رابطه با اینده ساعت‌های هوشمند سوال پرسیده شد که او عنوان کرد که در ابتدای مسیر ساعت‌ها هستیم و هم اکنون ساعت‌هایی در مراحل اولیه‌ی توسعه‌ی خود داریم و همچنین در حال آزمایش بر روی فناوری‌های شگفت‌انگیزی برای این ساعت در آزمایشگاه‌های خود هستیم. او در ادامه این مصاحبه گفته است:« به تعداد سنسور‌های به کار رفته در ماشین‌ خود فکر کنید، بدون شک بدن شما بسیار مهم‌تر از خودروی شما است.»

انتظار داریم که در اواخر سال میلادی شاهد رونمایی از این ساعت هوشمند باشیم، اما تا کنون اخبار و شایعات بسیار کمی در رابطه با ساعت هوشمند نسل هفتم اپل منتشر شده است. با وجود اینکه گزارش‌هایی از استفاده از نمایشگر میکرو LED و دکمه‌ی فیزیکی جدیدی مجهز به بازخورد لمسی برای اپل واچ منتشر شده است، اما باید تا زمان رونمایی صبر کنیم و ببینیم که کدامیک از اخبار درست و کدام شایعه خواهد بود. آن چیزی که پیداست با ساعت هوشمند جذابی روبه‌رو خواهیم بود.

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: macrumors

Screenshot_20211214-203627_ToonMe.jpg

پویان معصومی - کارشناس تولید محتوا

فارغ التحصیل رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار هستم و کار اصلی بنده نویسند‌گی و تولید محتوا است.

اگر پیشنهاد یا انتقادی داشتی با من در ارتباط باش.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر