فرآیند فعال سازی رمز دوم یکبار مصرف کاملا غیرحضوری شد

رمز دوم پویا

به دنبال شیوع کروناویروس در کشور، بانک مرکزی برای کاهش مراجعه کاربران به بانک، فرایند فعال سازی رمز دوم پویا را کاملا غیرحضوری کرده است.

در حال حاضر و با شیوع کرونا ویروس در کشور، راه‌های زیادی پیش گرفته شده است تا از حضور مردم در جامعه جلوگیری شود. یکی از بخش‌هایی که به هیچ عنوان قابل تعطیلی نیست و همچنین مردم هم دائما با آن کار دارند، بانک‌ها هستند. در این بین بانک مرکزی برای رفع مشکلات در این حوزه، اقداماتی انجام داده است. افزایش تعداد خطا وارد کردن رمز دوم، از 3 به 5 بار، افزایش سقف انتقال وجه تا 10 میلیون تومان، افزایش سقف برداشت‌های روزانهاز خودپردازها تا 500 هزار تومان و... اشاره کنیم.

در این بین یکی از بهترین اقداماتی که توسط برخی بانک‌ها انجام شده است، فعال کردن خودکار رمز دوم پویا بوده است. درواقع برخی بانک‌ها، طی چند روز گذشته پیامکی برای مشتریان خود ارسال کرده‌اند و به این صورت فعال شدن خودکار رمز دوم پویا را برای حسابشان را به آن‌ها اطلاع داده‌اند.

حالا مدیر اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی، داوود محمد بیگی، توضیح داده است که فرایند فعال سازی رمز دوم پویا به صورت کامل، غیرحضوری شده است. وی در این خصوص چنین توضیح داده است:

فرآیند فعال‌سازی رمز دوم پویا به صورت کامل غیر حضوری است و شهروندان برای فعالسازی رمز دوم یکبار مصرف کارت بانکی از طریق اپلیکیشن و پیامک به هیچ عنوان نیاز نیست تا به شعب بانکی مراجعه کنند و تنها با مراجعه به اینترنت بانک، همراه بانک یا خودپرداز می‌توانند رمز دوم پویای کارت خود را فعال کنند.

-

به گفته محمد بیگی، رمز دوم پویا برای افرادی به صورت خودکار، فعال شده است که رمز دوم داشته‌اند و حالا می‌خواهند رمز دوم پویا را فعال کنند. کاری که بانک مرکزی انجام داده است این است که زیرساخت لازم برای تأیید شماره‌ی تلفن‌همراه برای فعال‌سازی رمز پویا در اینترنت بانک را فراهم کرده تا به این ترتیب نیازی به مراجعه مشتریان به بانک یا خودپرداز نباشد.

مدیر اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی همچنین از مردم خواسته است تا کارهای بانکی خود را در این روزها به صورت غیرحضوری انجام دهند:

میزان استفاده از دستگاه‌های خودپرداز پس از اجرای طرح رمز پویا با مدت زمان قبل از اجرای طرح تفاوت چندانی نداشته است؛ مشتریان لازم است تا با رعایت نکات بهداشتی از دستگاه‌های خودپرداز استفاده و توصیه می‌شود تا برای انتقال وجه از درگاه‌‎های غیر حضوری از جمله نرم افزارها، اینترنت بانک و همراه بانک استفاده شود.

-

تجربه شما از استفاده از رمز دوم پویا در روزهای اخیر چه بوده است؟ آیا رمز دوم یکبار مصرف برای شما به صورت خودکار فعال شده است؟

خبر مهم:

صدا و سیما سروش را به مزایده گذاشت

ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: ایرنا


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر