اطلاعات سازمان ثبت احوال توسط وزارت بهداشت افشا شده است

156678931.jpg

به دنبال درزهای اطلاعاتی اخیر، مشخص شده است که اطلاعات سازمان ثبت احوال کشور هم توسط وزارت بهداشت فاش شده است.

نوروز 99 و ماجرای افشای اطلاعات کاربران گویا تمامی ندارد. هنوز ماجرای درز اطلاعات 42 میلیون کاربر ایرانی تلگرام تمام نشده بود که ماجرای سیب اپ و افشای اطلاعات کاربران این برنامه مطرح شد. حالا از دیروز یک ربات تلگرامی فعال شده که به افراد اجازه می‌داد اطلاعات دیگر شهروندان را به دست بیاورند. اگرچه در ابتدا به نظر می‌رسید این بات تلگرامی از داده‌های لو رفته قدیمی استفاده می‌کند اما حالا سخنگوی سازمان ثبت احوال رسماً اعلام کرده است که اطلاعات این سازمان توسط وزارت بهداشت به اشتباه لو رفته است. البته این بات تلگرامی در حال حاضر در دسترس نیست و هنوز هم سازمان ثبت احوال اعلام نکرده است که چه داده‌های مربوط به چه تعداد از کاربران لو رفته است. با این وجود خود این ربات تلگرامی اعلام کرده است که اطلاعات 80 میلیون ایرانی را در دست دارد. شایعات زیادی درباره این ربات تلگرامی و داده‌های فاش شده به گوش می‌رسد. برای مثال گفته می‌شود که این داده‌ها به قیمت 10 بیت کوین برای فروش گذاشته شده‌اند.

در نهایت امروز سیف الله ابوترابی، توضیح داده است که این مسئله به وزارت بهداشت برمیگردد و در خصوص این مسئله چنین توضیح داده است:

«دیتابیس ما با سامانه وزارت بهداشت مثل سایر دستگاه‌ها ارتباط برقرار کرده است. ارتباط ما با وزارت بهداشت برای مساله پرونده سلامت الکترونیک است. این اطلاعاتی که درز پیدا کرده از جانب وزارت بهداشت بوده و ثبت احوال در آن دخیل نیست.»

-

وی همچنین در ادامه توضیح داده است:

بیش از ۲۰۰ دستگاه از جمله وزارت بهداشت. به صورت برخط از ما استعلام می‌گیرند و با آن‌ها تعامل داریم. وزارت بهداشت این دیتا را برای پرونده سلامت الکترونیک روی اینترنت قرار داد که نباید این کار را انجام می‌داد

-

منبع خبر: ایرنا و دیجیاتو


1 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

MaHDi

شنبه, 16 فروردین 1399

سلام
اون رباته که اطلاعات میده چیه
کسی داره؟

پاسخ

ثبت نظر