امکان حذف PWA گوگل کروم در تنظیمات ویندوز 10 فراهم می‌شود

Untitled-1.jpg

مایکروسافت در تلاش است، تا با قابلیت جدیدی که قرار است در آینده‌ای نزدیک رونمایی شود، به کاربران این امکان را بدهد که وب‌اپلیکیشن‌های پیش‌رونده‌ی مرورگر کروم را از منوی تنظیمات ویندوز 10 حذف کنند.

در گذشته مهندسان شرکت مایکروسافت با همکاری نزدیک شرکت گوگل توانستند، (PWA) وب‌اپلیکیشن‌های پیش‌روندی مرورگر کروم را در ویندوز 10 ارتقا دهند تا با سرعت بهتری اجرا شوند. در ادامه‌ی این همکاری، قرار شده تا گوگل قابلیتی که مدتی پیش به مرورگر اج‌کرومیوم آورده را به مرورگر 86 نیز بیاورد. با این قابلیت شما نیز می‌توانید وب‌اپلیکیشن‌های پیش‌رونده‌ی مرورگر گوگل کروم را در تنطیمات ویندوز 10 حذف کنید، تا این اپلیکیشن‌ها از روی مرورگر شما نیز پاک شوند.

مایکروسافت در این خصوص چنین توضیح می‌دهد:

این قابلیت از مدت‌ها پیش در حال توسعه است و حتی در برخی جاها نیز از آن استفاده کردیم، اما در مرورگر کرومیوم این قابلیت رها شده است و استفاده نشده که اکنون نسخه احیا شده با مرورگر کروم 86 ادغام شده است و این قابلیت نیز در این نسخه حضور دارد. این یعنی که در ماه‌های آینده شاهد انتشار از نسخه کروم 86 هستیم، که امکان حذف وب‌اپلیکیشن‌های پیش‌رونده‌ی مرورگر را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

-

Untitled-21.jpg
-

به جز قابلیت فوق، مایکروسافت مدت‌هاست که بر روی قابلیت و راهکاری جدیدی کار می‌کند که نامش را «مدلِ اپلیکیشنِ میزبانی‌شده» گذاشته است. با این راهکار جدید، روش‌های مختلف و متنوعی برای نصب اپلیکیشن‌ها روی ویندوز 10 فراهم خواهد شد. مایکروسافت می‌گوید کار روی این قابلیت به‌خوبی پیش می‌رود و این راهکار به مراحل نهایی خود رسیده است.

چند روز پیش نیز شاهد رونمایی از قابلیت جدیدی توسط مایکروسافت بودیم که به این اپلیکیشن Your Phone گفته‌ می‌شود. این اپلیکیشن نیز به‌زودی آپدیت خواهد شد تا تمامی کاربران بتوانند از سیستم خود برنامه‌های موبایلی خود را اجرا کنند.

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: mspoweruser

Untitled-2.jpg

پویان معصومی - کارشناس تولید محتوا

فارغ التحصیل رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار هستم و کار اصلی بنده نویسند‌گی و تولید محتوا است.

اگر پیشنهاد یا انتقادی داشتی با من در ارتباط باش.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر