اینترنت ماهواره‌ای استارلینک به زودی در هواپیماها در دسترس خواهد بود

speasX.JPG

گزارش‌هایی از شرکت هواپیمایی دلتا منتشر شده است که ادعا می‌شود، اینترنت ماهواره‌ای استارلینک را روی هواپیماهای این شرکت آزمایش شده است. به نظر می‌رسد که اگر این گزارش‌ها درست باشد، یک قدم به عرضه اینترنت استارلینک در هواپیماها نزدیک شده باشیم.

وال استریت ژورنال گزارش داده که مدیرعامل شرکت دلتا «اد باستین»، اعلام کرده که این پروژه آغاز شده است و اطلاعات زیادی در رابطه با این موضوع منتشر نکرده است. از جهتی دیگر، مدیر اجرایی اسپیس ایکس اواسط سال 2021 اعلام کرده بود که با چند شرکت هواپیمایی در حال مذاکره هستیم تا محصولی برای این شرکت‌های علاقه‌مند ایجاد کنیم.

ایلان ماسک به‌عنوان مدیرعامل اسپیس ایکس قبلا گفته بود که آنتن‌های استارلینک قبل از قرارگیری روی هواپیماها، ابتدا باید برای انواع مختلف آن‌ها تایید شوند. او گفته بود که این شرکت فعلا تمرکز خود را روی کسب مجوز برای بوئینگ 737 و ایرباس A320 گذاشته چون بیشترین استفاده را دارند.

c1fbbd10-c075-11ec-b757-1035398c43d6.jpg
-

مدیر اجرایی اسپیس ایکس اما در کنفرانس Satellite 2022 دوباره بر هدف عرضه استارلینک در هواپیماها تاکید کرد. اما او در صحبت‌هایش گفت که به دنبال این هستند تا کاربران همان‌گونه که در خانه استریم می‌کنند، باید در هواپیما هم به تماشای این محتواها بپردازند.

کمپانی اسپیس ایکس سال گذشته میلادی درخواستی به کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا (FCC) فرستاد بتواند مجوزی جهت استفاده از یک نوع آنتن مقاوم‌تر برای استفاده روی هواپیماها، کشتی‌ها و سایر وسایل نقلیه متحرک اخذ کند. چند ماه بعد درخواست دیگری به FCC ارسال شد که از تصمیم این شرکت برای آزمایش این آنتن جدید به مدت شش ماه روی هواپیماها خبر می‌داد.

اگرچه دلتا فناوری استارلینک را روی هواپیماهای خود آزمایش کرده، ولی «جِی. آرمند موسی»، بنیان‌گذار Summit Ridge Group می‌گوید استفاده سراسری از اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در هواپیماها سال‌ها طول خواهد کشید. البته با افزایش رقابت از سمت برخی شرکت‌ها، باید منتظر باشیم تا سرعت انجام پروژه‌ها افزایش یابد.


اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: businessinsider

Screenshot_20211214-203627_ToonMe.jpg

پویان معصومی - کارشناس تولید محتوا

فارغ التحصیل رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار هستم و کار اصلی بنده نویسند‌گی و تولید محتوا است.

اگر پیشنهاد یا انتقادی داشتی با من در ارتباط باش.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر