رکوردشکنی‌های قیمت دوج‌کوین ادامه دارد: رشد ۶۰۰۰ درصدی از ابتدای ۲۰۲۱

Untitled-1.jpg

در روز گذشته دوج‌کوین یک جهش قیمتی 200 درصدی داشت که قیمت‌ آن تا نزدیک به 45 سنت افزایش پیدا کرد، با این افزایش قیمت این رمزارز از ابتدای سال 2021 نزدیک به 6000 درصد رشد داشته. یعنی اگر شما در ابتدای سال 1000 دلار دوج‌کوین خریداری کرده بودید، الان می‌توانستید یک تسلا مدل Y خریداری کنید.

در روز گذشته شاهد خرید و فروش خیره‌کننده دوج کوین بودیم که هر واحد آن به مرز قیمت 45 سنت رسید. اما امروز این رمزارز با قیمت 32 سنت معامله می‌شود. حالا اگر بخواهیم یک محایسه کوچک داشته باشیم، اگر فردی در ابتدای سال فقط 1000 دلار را در این زمینه سرمایه گذاری کرده بود، دیروز سرمایه آن به 80 هزار دلار رسیده بود. با این سرمایه می‌توانست یک خودرو مدل Yتسلا را خریداری کند که قیمت آن 60 هزار دلار است.

این رمزارز دارای ارزش زیاد و خاصی نیست و بیشتر برای توکن کردن مورد استفاده قرار می‌گیرد. این افزایش قیمت‌ها برخلاف حمایت سرمایه‌گذاران از بازار رمزارزهاست، چون آن‌ها ظرفیت محدود ارزی مثل بیت‌کوین را نسبت به دلار که از منبع نامحدود فدرال رزرو می‌آید یک مزیت می‌دانند. اما دلایل دیگری مانند هزینه پایین‌تر تراکنش‌ها و سرعت بالای تسویه حساب‌ها باعث افزایش قیمت این رمزارز شده است.

dogecoin-price-28-far.jpg
-

تعداد مشترکان رمزارز دوج‌کوین که در ساب‌ردیت فعالیت می‌کنند حالا از مرز 1.3 میلیون فراتر رفته است. این ساب‌ردیت مرجع اصلی طرفداران رمزارز است که تصمیم گرفتند تا قیمت دوج‌کوین را به یک دلار برسانند. اگر بخواهیم از گذشته این رمزارز بگوییم، باید به آغاز به کار آن اشاره کنیم که به عنوان یک شوخی کار این رمزارز شروع شد و معمولا به عنوان ارزی برای کمک مالی به تولیدکنندگان محتوا استفاده می‌شد و کاربرد دیگری نداشت.

در یک هفته اخیر شاهد افزایش قیمت 400 درصدی دوج‌کویین بودیم و تا به اینجای کار دلیل خاصی برای این همه افزایش قیمت دیده نمی‌شود. البته شرکت‌های مختلفی در چند وقت اخیر معامله و پذیرش دوج‌کوین را آغاز کرده‌اند. این رمزارز حتی به ورزش نیز نفوذ کرده و تیم بسکتبال «دالاس ماوریکس» خرید اقلام طرفداری این باشگاه با دوج‌کوین را ممکن کرده است.

به نظر می‌رسد که در این چند وقت اخیر این اتفاقات و افزایش ‌قیمت دوج‌کوین، باعث شده باشد تا کاربران زیادی به خرید و فروش این رمزارز بپردازند. با این حال ما به شما پیشنهاد می‌دهیم که بی‌گدار به آب نزنید و بدون تحقیق مناسب در بازار رمزارزها سرمایه‌گذاری نکنید.

ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: usatoday

پویان معصومی

پویان معصومی

دانشجوی رشته مهندسی نرم افزار هستم و کار اصلی بنده نویسند‌گی و بازاریابی محتوا است


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر