باگی در ادیسون، ایمیل و محتوای ایمیل‌های کاربران را فاش کرده است

IMG_20200518_104349.jpg

ادیسون که یک برنامه ایمیل است اخیرا آپدیت شده و در این به روز رسانی کاربران متوجه شده‌اند که ایمیل‌های افراد ناشناس به همراه محتوای ایمیل‌ها، در دسترس آن‌ها قرار گرفته است.

ادیسون یک برنامه ایمیل است که به تازگی آپدیت شده اما پس از این آپدیت، کاربران با مشکلی امنیتی مواجه‌ شده‌اند که به واسطه این مشکل، امکان دسترسی به حساب کاربران ناشناس برای آن‌ها فراهم شده است.

درواقع روز جمعه بود که ادیسون آپدیت شد و در این به روز رسانی، امکان همگام سازی حساب ایمیل کاربران بین آیفون، مک و سایر دستگاه‌های اپل فراهم شده بود. اما این آپدیت یک باگ داشت، آن هم دسترسی کاربران با ایمیل افراد ناشناس بود.

این مسئله را کاربران گزارش کرده‌اند و می‌گویند ایمیل‌های ناشناسی که در اختیار آن‌ها قرار گرفته است، بدون تایید از سمت کاربر است در دسترس‌شان است و حتی محتوای آن ایمیل‌ها هم قابل مشاهده است!

بعد از گزارش این مشکل از سمت کاربران، توسعه‌دهندگان ادیسون این باگ را تایید کردند اما توضیح دادند که عده محدودی از کاربران با چنین مشکلی مواجه شده‌اند. با این وجود ادیسون به سرعت این آپدیت را متوقف کرده و برای هر دو دسته کاربرانی که ایمیل آن‌ها فاش شده و یا ایمیل‌های ناشناس را دریافت کرده‌اند، نوتیفیکیشنی را ارسال کرد. به واسطه این مشکل، تمامی کاربرانی که این نوتیفیکیشن را دریافت کردند و این باگ امنیتی برای آن‌ها رخ داده‌بود، از حساب کاربری خود خارج شده‌اند و باید مجددا لاگین کنند.

جالب است بدانید که ادیسون یکی از برنامه‌هایی است که پیشتر مشخص شده بود که به جمع‌آوری اطلاعات کاربران می‌پردازد. درواقع در فوریه بود که مشخص شد ادیوس برای ارائه دکمه‌های One-Click در ایمیل‌های کاربران، نه تنها اطلاعات کاربران را جمع آوری می‌کند، بلکه به محتوای پیام هم دسترسی دارد. جالب‌تر اینجاست که ادیوس در این زمان متهم شد که اطلاعات کاربرانش را به شرکت‌های مالی، مسافرتی و فروشگاه‌های اینترنتی می‌فروشد و این شرکت‌ها از این اطلاعات برای تبلیغات هدفمند استفاده می‌کنند.
ادیسون در دفاع از خود اعلام کرد که تنها اطلاعات خرید‌های حساب‌های تجاری، آن هم به صورت ناشناس را استخراج کرده است. همچنین ادیسون از کاربران خواست که در صورت تمایل اطلاعات خود را برای یک پروژه تحقیقاتی با ادیسون به اشتراک بگذارند.

منبع خبر: appleinsider

خدیجه زارعپور.png

خدیجه زارعپور

فارغ التحصیل کارشناسی فناوری اطلاعات هستم. از اردیبهشت‌ماه 96 شروع به نوشتن اخبار و آموزش در حوزه تکنولوژی در فیسیت کردم. بیش‌تر از هر چیزی به شبکه‌های کامپیوتری، مجازی سازی، سیسکو و... علاقه‌مند هستم و بیشتر از اون علاقه‌مند به به‌اشتراک‌گذاری اطلاعات با بقیه...

در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد نسبت به اخبار و مقالات، می‌تونید به این آدرس ایمیل بفرستید: khadijezarepour@gmail.com


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر