کارشناسان می‌گویند که 90 درصد محتواهای آنلاین تا سال 2026 با هوش مصنوعی تولید خواهد شد

ar k.JPG

کارگروه مجری قانون اروپایی یوروپل، بیانیه‌ای منتشر کردند و هشدار دادند که تا سال 2026 حدود 90 درصد محتوای منتشر شده در فضای مجازی و به صورت آنلاین، با هوش مصنوعی تولید می‌شود.

با انتشار این خبر سوالات بزرگی در ذهن کاربران زیادی ایجاد می‌شود که تکلیف نویسندگان و محتواکاران چه خواهد شد؟ آیا انتشار چنین گزارش‌هایی می‌تواند تهدیدی برای برخی مشاغل مرتبط با تولید محتوای آنلاین تلقی شود یا خیر.

این کارگروه در گزارش خود به این موضوع اشاره کرده که هر محتوایی را که در فضای مجازی می‌بینید، باور نکنید چون ممکن است که با هوش مصنوعی تولید شده باشد. در گزارش مذکور همچنین به این موضوع اشاره شده که رسانه‌هایی طی سال‌های آینده به فعالیت خود به صورت آنلاین ادامه می‌دهند که محتوای آنها با هوش مصنوعی تهیه یا دستکاری شده است. در نتیجه کاربران باید مراقب این موضوع باشند.

در بخش دیگری از این گزارش آمده که برخی محتواهایی که با هوش مصنوعی تولید می‌شوند به حوزه بازی و خدماتی مربوط به بهبود کیفیت زندگی ارتباط دارند و نسبت به این موضوع هشدار داده که با افزایش تعداد رسانه‌های مبتنی بر هوش مصنوعی، احتمال انتشار اطلاعات نادرست نیز افزایش پیدا می‌کند. به همین دلیل کاربران باید متوجه این موضوع باشند.

AI-will-destroy-human-generation-1-910x600.jpg
-

برخی از کارشناسان بر این باورند که آمار 90 درصد واقعا عدد بزرگی است. با وجودی که کاربران تا حد زیادی به ربات‌ها عادت کرده‌اند، ولی آمار 90 درصد رقم بزرگی بوده که باورپذیری آن کمی سخت است. این کارشناسان می‌گویند ممکن است هوش مصنوعی بتواند در برخی زمینه‌ها حرفی برای گفتن داشته باشد و حتی بتواند در برخی حوزه‌ها محتوایی شبیه به محتوای تولید شده توسط انسان عرضه کند، اما اینکه باور کنیم 90 درصد محتواهای آنلاین ممکن است روزی با ربات‌ها تهیه شوند، کمی سخت است. در این صورت باید به این باور برسیم که تقریبا هر محتوایی که در فضای دیجیتالی با آن ارتباط داریم، می‌تواند ساخته و پرداخته هوش مصنوعی و ربات‌ها باشد.

در حال حاضر کاربران فضای مجازی، محتواهای موجود را صحه‌سنجی می‌کنند. گاهی اوقات حتی کاربران مجبور می‌شوند برای آنکه بدانند محتوایی که در فضای مجازی منتشر می‌شود، حقیقت دارد یا خیر، در مورد فکر کنند و حتی محتواها را مورد بررسی قرار دهند. حال اگر محتواها با هوش مصنوعی تولید شوند، شرایط بسیار پیچیده خواهد شد. برخی منتقدان می‌گویند در این صورت صحت محتواها کاملا زیر سوال می‌رود.

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: futurism

Screenshot_20211214-203627_ToonMe.jpg

پویان معصومی - کارشناس تولید محتوا

فارغ التحصیل رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار هستم و کار اصلی بنده نویسند‌گی و تولید محتوا است.

اگر پیشنهاد یا انتقادی داشتی با من در ارتباط باش.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر