بسته‌های اینترنتی حذف شده اپراتورها پس از یک ماه بر می‌گردند

ایرانسل و همراه اول

پس از گذشت بیش از 1 ماه از افرایش تعرفه بسته‌های اینترنتی و حذف بسته‌های محبوب، دو اپراتور ایرانسل و همراه اول قرار است این بسته‌ها را مجددا در اختیار کاربران قرار بدهند.

بیش از یک ماه پیش بود که شاهد حذف همزمان بسته‌های بلند مدت و حجیم ایرانسل و همراه اول بودیم، بسته‌هایی که در بین کاربران طرفداران زیادی داشت. اگرچه همچنان امکان خرید این بسته‌ها از طریق وب سایت این دو اپراتور فراهم بود اما خرید از طریق کدهای USSD که راه اصلی کاربران برای خرید بسته‌ها بود، عملا ممکن نبود. این ماجرا اعتراضات زیادی را از سمت کاربران به همراه داشت اما سیاست جدید اپراتورها تغییری نکرد و همچنان فروش بسته‌های پرطرفدار از طریق کد دستوری ممکن نبود.

این ماجرا و اعتراضات کاربران باعث شد وزارت ارتباطات و حتی رئیس جمهور هم وارد عمل شوند. حتی موضوع جریمه‌ی اپراتورهای متخلف هم مطرح شد. این کشمکش اما ادامه یافت زیرا همراه اول معتقد بود که مرتکب تخلفی نشده است. این داستان حتی باعث شد تا سهام همراه اول در بورس برای مدت 1 روز هم به حالت تعلیق دربیاید. در نهایت این وزارت ارتباطات بود که از سمت دولت برای برخورد با اپراتورهای متخلف، مجوز دریافت کرد.

به واسطه این مجوز وزارت ارتباطات می‌تواند به صورت روزانه جریمه‌ای تا سقف 0.4 درصد درآمد سالانه، اپراتور متخلف را جریمه کند. این مبلغ واقعا رقم قابل توجهی است، به طوری که این جریمه برای همراه اول، روزانه 17 میلیارد تومان و برای ایرانسل روزانه 11 میلیارد تومان می‌شود.

حالا شب گذشته، حسین فلاح جوشقانی در توییتر خود پشتی را منتشر کرد که از بازگشت بسته‌های اینترنتی دو اپراتور خبر می‌دهد:

توییت فلاح جوشقانی در خصوص بازگشت بسته‌های اینترنت همراه اول و ایرانسل.jpg
توییت فلاح جوشقانی در خصوص بازگشت بسته‌های اینترنت همراه اول و ایرانسل -

البته تا به همین حالا به گزارش برخی کاربران هم به نظر می‌رسد که بسته‌های بلند مدت‌ِ حذف شده، به روال سابق بازگشته باشند.

اخبار مرتبط:

دولت برای برخورد با اپراتورهای متخلف به وزارت ارتباطات مجوز داد

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.


4 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

جان

سه شنبه, 28 مرداد 1399

دنیا اینترنت 5جی 3.5GBPS و اینترنت پرسرعت فیبر نوری 1 گیگ دارند تو کره جنوبی خودرو ها رباط ها پهباد ها با اینترنت کار میکنه و و داخل پارک ها و مکان های عمومی اینترنت رایگان دارند و و تا سال 10 سال اینده هزاران ماهواره به فضا پرتاب میشه که اینترنت کل دنیا رایگان بشه ما هنوز بر سر چند گیگ کم و زیاد داریم میجنگیم و سر مردم را باین چیز ها گرم کردین که از دنیا بی خبر باشند
واقعا که اگر خدا بهشت را برای ایران نازل کنه مسولین نمیگدارند بهشت و رفاه ب مردم برسه باید مردم ایران باید از همه لحاظ جهنم و عذاب بکشند. چرا؟ چون اگر زندگی مردم بهشتی بشه مردم انقلاب میکنند.
امریکا دشمن ماست که اینترنت ماهواره ای رایگان برای رفاه مردم درست کرده ؟ وشما 20 سال هست خون مردم را تو شیشه کرید با این اینترنت بیکیفیت و گرانتون و 16 سال این همه پول و بودجه ملت را زیر خاک کردین فیبر نوری (فیبرگوری) بکشید برای کل ایران اما هنوز نتونستین و نمیخواهید حتی یک خانه را که همسایه و دیوار به دیوار مخابرات هست را به فیبر نوری مجهزکنید
یک حتمامیگید امریکا برای جاسوسی از امنیت ایران اینترنت ماهواره ای درست کرده؟
اگر که شما نمیخواهید اینترنت ماهواره ای دنیا و امریکا به ایران برسه و مردم ایران باید از ان بی بهره باشند اگر شما دوست ماهستید و امریکا دشمن ماست چرا شما خودتون اینترنت ماهواره ای برای ملت ایران درست نمیکنیداگر به فکر رفاه و منافع ایران هستید موشک و ماهواره و خط تولید جنگنده که میتونیدبسازید اینترنت ماهواره ای ایرانی هم میتونید بسازید اما نمیخواهید مردم ایران به رفاه برسند.

پاسخ

مجید

چهارشنبه, 29 مرداد 1399

هر گیگ برای اپراتورها 100 ریال هم در نیامده
اما برای مصفر کننده چه؟
شما کفتارها آفریده شده اید که ما مردم بخت برگشته را قارت کنید

پاسخ

انتقام جو

یکشنبه, 02 شهریور 1399

امیدوارم روزی برسه که مردم این کفتارهایی را که به جان ملت افتادن به دار آویزان کنند

اخمد

پنجشنبه, 30 مرداد 1399

لتاعتن

پاسخ

ثبت نظر