ابزار YouTube-DL برای دانلود از یوتیوب از گیت هاب حذف شد

YDL.jpg

YouTube-DL یکی از ابزارهای کاربردی برای دانلود ویدئو در یوتیوب است که حالا به دلیل نقض قوانین کپی رایت از گیت هاب حذف شده است.

ابزار YouTube-DL یکی از محبوب‌ترین و معروف‌ترین ابزارهایی است که برای دانلود ویدئو از یوتیوب استفاده می‌شود. حالا اما می‌بینیم که کد منبع این ابزار دیگر یافت نمی‌شود و حتی برخی از forkها و کپی‌های آن دیگر در گیت هاب وجود ندارد. درواقع زمانی که وارد صفحه‌ی مروبط به این ابزار می‌شوید، با عبارتی به صورت زیر مواجه می‌شوید که می‌گوید به دلیل قوانین کپی رایت DMCA، این ابزار از گیت هاب حذف شده است. درواقع گویا حذف شدن این ابزار به دنبال درخواست قانونی مایکروسافت از انجمن صنعت ضبط موسیقی ایالات متحده‌ی آمریکا بوده است.

[r]epository [is] unavailable due to DMCA takedown

-

جان برگمایر، مدیر حقوقی دانش عمومی در توییتر خود توضیح داده است که این اتفاق در اصل به دلیل حذف به دلیل قوانین DCMA نبوده است. گیت هاب اما توضیح داده است که ابزار YouTube-DL بند 1201 قوانین کپی رایت آمریکا را نقض می‌کند، از این رو غیرقانونی است. به عبارتی گفته می‌شود که این ابزار قوانین کپی رایت را نقض می‌کند و به صورت واضح برای دور زدن معیارهای امنیتی مربوط به سرویس‌های استریم مانند یوتیوب استفاده می‌شود.

در طرف مقابل طرفداران و کاربران سرویس YouTube-DL قرار دارند که ادعا می‌کنند همه با هدف دسترسی غیرقانونی به موسیقی و ویدئو از این سرویس و ابزار استفاده نمی‌کنند؛ بلکه عده‌ای برای تهیه‌ی آرشیو از محتوای خود در یوتیوب، این ابزار را مورد استفاده قرار می‌دهند.

اخبار مرتبط:

مایکروسافت ماشین حساب ویندوز را به‌صورت متن باز در گیت هاب منتشر کرد

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: engadget

IMG_20210301_202437.jpg

خدیجه زارعپور

فارغ التحصیل کارشناسی فناوری اطلاعات هستم. از اردیبهشت‌ماه 96 شروع به نوشتن معرفی محصول، اخبار و آموزش در حوزه تکنولوژی در فیسیت کردم. بیش‌تر از هر چیزی به شبکه‌های کامپیوتری، مجازی سازی، سیسکو و... علاقه‌مند هستم و بیشتر از اون علاقه‌مند به به‌اشتراک‌گذاری اطلاعات با بقیه...

در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد نسبت به اخبار و مقالات، می‌تونید به این آدرس ایمیل بفرستید: khadijezarepour@gmail.com


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر