هارمونی OS هواوی ظاهرا نسخه اصلاح‌شده اندروید است

Untitled-1.jpg

پس‌ از بررسی‌های صورت گرفته بر روی نسخه بتا سیستم‌عامل هارمونی، گزارش‌هایی منتشر شده است که تماما اخبارهای ناامید کننده در آن‌ها گفته شده است؛ چرا که این سیستم‌عامل بر خلاف انتظارات به مانند شاخه‌ای از اندروید 10 است.

کمپانی هواوی تقریبا دو سالی است که تحت تحریم‌های پر فشار آمریکا قرار گرفته است و به دنبال این تحریم‌ها کمپانی‌ها و شرکت‌های آمریکایی نمی‌توانند با این غول تکنولوژی چینی در تعامل و رفت و آمد باشند، از همین رو هواوی نمی‌تواند از خدمات موبایلی گوگل استفاده کند و به همین دلیل این کمپانی چینی ضررهای زیادی را به خود دیده و به فکر ساخت یک سیستم‌عامل برای خود افتاده است.

وبسایت ورج در گزارشی مفصل به نقل از مقاله‌ی Ars Technica، گفته است که سیستم‌عامل هارمونی نمی‌تواند جایگزینی برای اندروید باشد چرا که به نظر می‌رسد که این سیستم‌عامل نسخه اصلاح شده اندروید 10 است.

در ابتدا که هواوی سیستم‌عامل خودش یعنی هارمونی را رونمایی کرد، کاملا متمایز با اندروید و iOS بود؛ سیستم‌عاملی که بتواند همچون اندروید و iOS به ‌شکل گسترده فعالیت کند و خوب بودن عملکردش روی گوشی‌های هوشمند در حد دستگاه‌های خانه‌ی هوشمند مثل تلویزیون Honor Vision باشد. کمپانی هواوی با منتشر کردن سیستم‌عامل هارمونی نشان داد که تحریم‌های آمریکا نیز نمی‌تواند در مقابل نوآوری این شرکت ایستادگی کند. اما با بررسی سیستم‎عامل هارمونی توسط کارشناس Ars Technica چیز دیگری را مخابره می‌شود.

huawei-harmonyos-p40-phone-main-page-notofication-center.jpg
-

این کارشناس می‌گوید دسترسی به نسخه‌ی توسعه‌دهنده‌ی هارمونی OS شامل بررسی دوروزه‌ی سابقه‌ی توسعه‌دهنده می‌شود که به‌منظور دسترسی به نسخه‌ی بتای هارمونی OS باید تصویر پاسپورت، کارت ملی و کارت اعتباری خود را برای هواوی ارسال کنید.

این کارشناس گفته است که این نسخه بتا سیستم‌عامل را نمی‌توانید بر روی شبیه ساز اجرا کنید، چرا که نسخه بتا هارمونی OS مکانیسمی به مانند گوگل استدیا دارد که برای کاربران استریم خواهد شد. ظاهرا فرایند استریم، از گوشی هوشمندی که مجهز به این نسخه‌ی بتا است و در چین قرار دارد، انجام می‌گیرد.

huawei-harmonyos-p40-phone-about-phone-page.jpg
-

نکته خیلی مهمی که در مقاله کارشناس Ars Technica به آن اشاره شده است، این است که هارمونی OS همچون شاخه‌ای از اندروید 10 به ‌نظر می‌آید که در آن تمام عبارت‌های Android با عبارت Harmony تغییر نام داده است. زمانی که سیستم‌عامل هارمونی معرفی شد بسیاری از کارشناسان و تحلیل‌گران اعلام کردند که این سیستم‌عامل به زودی یک سیستم‌عامل محبوب در چین خواهد شد؛ اما این حقیقت که هارمونی OS ادامه‌ی پوسته‌ی EMUI هواوی محسوب می‌شود و به‌احتمال زیاد دسترسی کندتری به به‌روزرسانی‌های اندروید از طریق پروژه‌ی متن باز اندروید (AOSP) دارد، از سوی دیگر نیز بدون شک با انتشار نسخه جدید این سیستم‌عامل در بازار خارج از چین نیز شاهد استقبال نه چندان خوبی از هارمونی نخواهیم بود.

نظر شما در رابطه با سیستم‌عامل جدید هواوی چیست؟ آیا این سیستم‌عامل می‌تواند موفقیت خود را به کاربران نشان دهد؟

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: theverge

Snapchat-805274062 copy.jpg

پویان معصومی - کارشناس تولید محتوا

فارغ التحصیل رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار هستم و کار اصلی بنده نویسند‌گی و تولید محتوا است.

اگر پیشنهاد یا انتقادی داشتی با من در ارتباط باش.


6 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

محسن

چهارشنبه, 15 بهمن 1399

احتاط کاری کردند ولی تجربه نشون داده افراد احتیاط کار نمی توانند قدمهای بزرگ را بردارند ودر نهایت به آن هدفی که می خواهند ممکن است نرسند کار آفرینهای بزرگ ریسکهای بزرگی هم می کنند کاش هواوی هم ریسک متمایز شدن را به جان خریده بود ، نمی دانم شاید من هم اشتباه می کنم وفکر درستی توی سر هوواوی هست که من نمی فهمم نظر شما چیست

پاسخ

علی

چهارشنبه, 15 بهمن 1399

باید دید که بقیه هم این موضوع رو تایید می کنند یا نه.امید وارم که این طور نباشد!

پاسخ

اسلیپ بابا

پنجشنبه, 16 بهمن 1399

ولی شما نا امید نشو و از ماله ات برای تکذیب استفاده کن

اسلیپ بابا

پنجشنبه, 16 بهمن 1399

از چینی های متقلب بی ... انتظار بیشتری داشتید؟

پاسخ

شاهین

پنجشنبه, 16 بهمن 1399

یه زمانی گوشی های هواوی رو هر کی میدید میگفت اه اه این چه گوشی مسخره ایه و از اینجور حرفا اما الان خیلیا رو میبینیم که هواوی دارن و خیلی هم راضین و بعد از داستان تحریمش هم که شیاومی اومد بالا و اون هم خیلی خوبه.به نظر من که هارمونی رو هم هواوی خیلی خوب روش کار خواهد کرد و یه سیستم عامل خیلی خوب ارائه خواهد داد.

پاسخ

دونالد ترامپ

پنجشنبه, 16 بهمن 1399

وقتی قسمت آخر این جمله رو خوندم یه لحظه فکر کردم برگشتیم به دوران سعدی: "اما با بررسی سیستم‎عامل هارمونی توسط کارشناس Ars Technica چیز دیگری را مخابره می‌شود."
کلمه نه چندان خودش منفی هست، پس [نخواهیم بود] توی این جمله اشتباهه،: "بدون شک با انتشار نسخه جدید این سیستم‌عامل در بازار خارج از چین نیز شاهد استقبال نه چندان خوبی از هارمونی نخواهیم بود."

پاسخ

ثبت نظر